Na celej veci je zaujímavých hneď niekoľko pohľadov. Na politické divadielka a slávnostné oznamovanie málo zásadných vecí sme si už akosi zvykli. Trocha „čudné“ je však načasovanie tejto rekonštrukcie. Premiér argumentoval tým, že sa blížia majstrovstvá sveta v ľadovom hokej a Slovensko navštívia tisícky turistov.

Šampionát či voľby?

Áno, je to tak. Keď sme rovnaké podujatie hostili pred siedmimi rokmi, stanicu skrášlili banermi Slovenskej agentúry pre cestovný ruch. Tie zostali na rovnakom mieste ešte niekoľko rokov po skončení šampionátu. Žeby sa za ten čas zväčšil pocit hanby zo stavu kľúčovej železničnej stanice? Alebo sa na Slovensku začína objavovať aj sebareflexia?

Ťažko povedať. Neprajníkovi môže v tomto smere napadnúť, prečo sa so stanicou nerobilo nič pred slovenským predsedníctvom v Rade EÚ. Veď aj vtedy k nám prúdili tisícky turistov a na Slovensko sa pozerala celá Európa. Teda aspoň podľa politických špičiek.

Kým šampionát privíta Bratislava až na jar budúceho roka, oveľa skôr budú komunálne voľby. A z tohto pohľadu môže byť stanica 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa