Z prieskumu, ktorý Regus  uskutočnil medzi 22-tisíc respondentmi v stovke krajín vyplynulo, že špičkové technológie očakávajú na pracovnom mieste až štyri pätiny oslovených a zhruba dve tretiny preferujú dobrú dopravnú dostupnosť. Čosi vyše polovice uprednostňuje bezpečnosť a podobný počet sa zaujíma o moderný vzhľad. Necelá pätina chce skrátiť čas dochádzania.

Z prieskumu vyšlo, že na Slovensku ľudia do práce dochádzajú približne 25 minút, v zime v dôsledku poveternostných podmienok ešte dlhšie. Popri presune do zamestnania a práci doma vychádza pružné pracovisko ako tretia možnosť. Podnikatelia a firmy si ho môžu prenajať na mesiac alebo napríklad len na hodinu.

„Aj malej firme tak poskytneme profesionálne zázemie veľkých spoločností,“ hovorí Karel Pelan, riaditeľ Regusu pre Českú republiku a Slovensko. Kontrakt na 12 mesiacov stojí od 100 eur.

Prvé centrum s prenajímateľnými i virtuálnymi kanceláriami, konferenčnými miestnosťami a biznis salónikmi zariadil Regus v roku 2007 v priestoroch CBC na Karadžičovej ulici. Slovensko bolo jednou z tridsiatich krajín, v ktorých do svojich priestorov nasťahoval Google. Firma sa rozrastala a od roku 2011 má už päť kancelárií. Kapacita centra so 160 pracovnými miestami je už plná.

V súčasnosti má Regus dvetisíc biznis centier v 104 krajinách a eviduje jeden a pol miliardy ľudí, ktorí mobilne pracujú. V novembri tohto roka podpísal zmluvu s operátorom belgických železníc NMBS a pridal v domácej sieti 21 nových miest.

V krajinách susediacich so Slovenskom ponúka Regus najviac, až 14 centier v Poľsku, deväť vo Viedni, šesť v Budapešti a štyri v Prahe. Okrem toho má flexibilné kancelárie v Bruseli, Londýne, Číne i Nepále. Vlani sa jeho tržby šplhali k dvom miliardám eur, medziročne narástli takmer o štvrtinu.