V bratislavskej mestskej časti Rača pribudne na jeseň nových sedem tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov. Slovensko-fínska developerská spoločnosti YIT Reding už finišuje s prácami na administratívnej budove Reding Tower 2.

Tá vyrastá vedľa prvej veže, ktorú firma ešte začiatkom roka 2010 predala spoločnosti Rimo. Dvojka sa mala financovať aj z peňazí získaných týmto predajom. Celkové náklady na druhú vežu spolu s parkovacím domom dosiahli podľa člena predstavenstva YIT Milana Murcka 9,5 milióna eur.

Budova je podľa jeho kolegyne Jany Velickej zatiaľ obsadená na 30 percent. Presunúť sídlo sa sem chystá YIT Reding, ďalších podpísaných nájomcov zatiaľ firma nechcela zverejniť. Oslovuje potenciálnych klientov z radov dlhoročných dodávateľov, atraktívne by mohli byť priestory aj pre finančné inštitúcie či firmy, ktoré potrebujú show-room. Na prenájom sú priestory od 150 do 6400 m2.

Reding Tower 2 dokončujú

„Sťahovať by sa spoločnosti mohli na konci októbra až začiatkom novembra,“ dodala J. Velická. Za štvorcový meter budú pýtať nájomné od 9,45 eura za mesiac bez DPH. Výsledná cena bude závisieť aj od toho, ako sa budú zákazníkovi dotvárať kancelárske priestory.

Pre predstavu, priemerný nájom v Bratislave sa hýbe okolo jedenásť eur za štvorec a mesiac. Najdrahšie je centrum mesta, kde stojí podľa posledných dát poradenskej spoločnosti Colliers štvorec 13 až 16 eur za mesiac. Na okraji mesta cena klesá aj pod desať eur.

Reding Tower 2 dokončujú

V garáži vzniknú tri stovky parkovacích miest, ktoré sa dajú prenajať za 50 eur bez DPH za mesiac. Vonku bude ešte ďalších vyše 30 státí pre autá a firma plánuje nachystať aj päť desiatok miest na odstavenie bicykla.

V prízemí by si miesto mohol nájsť notár, kaviareň či fitness centrum. Jedáleň pre záujemcov už je v prvej budove. Keď sa developerovi podarí obsadiť Reding Tower 2 na 50 až 60 percent, začne smerovať k postaveniu tretej veže.

Reding Tower 2 dokončujú

Vizualizácie – YIT Reding