Nový komplex vyrástol priamo v areáli hotela pri vonkajších bazénoch. Trojposchodová budova s výťahom ponúka ubytovanie v piatich priestranných apartmánoch s kapacitou dvanásť hostí. Návrh architektov Stanislava Smatanu a Pavla Mikoláša je inšpirovaný antickým obdobím.

„Na prácach sa podieľali slovenskí, českí ale i zahraniční dodávatelia. Okrem mramoru, ónyxu, zlata je hotel vyzdobený aj lustrami z českého krištáľu, sedacími súpravami z čalúnenej talianskej kože, interiér zdobia medené sochy z Thajska či hodiny z Talianska,“ opisuje viceprezident akciovej spoločnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

Päťhviezdičková časť je podľa neho určená pre hostí z rusky hovoriacich a arabských krajín, ktorí požadovali najvyšší štandard. Klienti z Ruska, Bieloruska, Ukrajiny, Líbye, Saudskej Arábie či Kuvajtu objavili kúpele vlani po otvorení prvej časti hotela.

Otvorená bola aj nová eventová hala Apolón, ktorá bude prednostne slúžiť na stravovanie kúpajúcich sa hostí v areáli vodného sveta. Mimo sezóny sa tu môžu konať spoločenské či firemné akcie. Kapacita je sto osôb, pri kinosedení 150 osôb. Náklady na tento priestor dosiahli zhruba pol milióna eur.

V Rajeckých Tepliciach otvorili päťhviezdičkovú časť hotela Aphrodite Palace

Aphrodite Palace - vstup do hotela Zdroj: SLK Rajecké Teplice

Päťhviezdičková časť spolu s vlani otvoreným štvorhviezdičkovým hotelom Aphrodite Palace zvýšili ubytovaciu kapacitu kúpeľov o viac ako dvesto miest a plochu pre poskytované služby o tritisíc štvorcových metrov. Pribudlo aj 50 pracovných miest.

Komplex vznikol dva roky trvajúcou komplexnou prestavbou bývalého hotela Veľká Fatra. SLK do nej investovali sedem miliónov eur z vlastných a úverových zdrojov. Skúšobná prevádzka sa začala minulý rok v apríli.

Akciovka Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice ešte predtým otvorila vodný svet s piatimi bazénmi a dvomi tureckými kúpeľmi a tri konferenčné miestnosti pre dvesto osôb. Pol milióna z trojmiliónovej investície využila z eurofondov.

Vlani zaznamenala spoločnosť vyše 25-tisíc hostí. ,,Počet klientov liečených cez slovenské zdravotné poisťovne sa medziročne zvýšil o 25 percent, cez cestovné kancelárie prišlo o 10 percent viac hostí a zaznamenali sme aj takmer 15-percentný nárast individuálnej klientely,“ hovorí Z. Miškolci.

Celkovo je v Kúpeľoch Rajecké Teplice vyše päťsto hotelových lôžok a zamestnávajú 250 ľudí. Liečia sa tu pohybové, nervové, dýchacie choroby a choroby z povolania. Kúpele boli na tomto mieste už od 14. storočia.

V Rajeckých Tepliciach otvorili päťhviezdičkovú časť hotela Aphrodite Palace

Aphrodite Palace - nová päťhviezdičková časť a vodný svet Zdroj: SLK Rajecké Teplice