Obyvatelia bratislavskej mestskej časti Rača budú mať nové fitness centrum. Na Tbiliskej ulici ho na jeseň začala pripravovať spoločnosť Fitcentrum W.M., s.r.o. Celkovo by malo priniesť 2800 štvorcových metrov vnútri a 1500 štvorcov športovej plochy vonku.

Hotové by podľa informácií TRENDreality.sk malo byť najneskôr v lete 2014. Nie je však vylúčené, že časť na cvičenie sa stihne dokončiť do konca novembra budúceho roka. Súčasťou fitness centra by mala byť aj relaxačná časť so saunami, vírivkou, masážami. Chýbať by nemalo solárium či kaderníctvo.

Na prízemí sa počíta s posilňovňou, do ktorej budú mať prístup tak muži, ako aj ženy a špeciálnou časťou na poschodí, ktorá bude prístupná výlučne nežnejšiemu pohlaviu. Vonku je naplánovaných na posilňovanie ďalších 210 m2.

Súčasťou vonkajších priestorov by mala byť aj lezecká stena, minigolf, tenisové kurty či priestor na beach volleyball. Budova by mala mať štyri až päť podlaží a pred ňou by malo vyrásť parkovisko pre 30 až 40 áut. Spoločnosť Fitcentrum W.M. už prevádzkuje jedno fitcentrum v Rači a ďalšie v Ružinove.

Vizualizácia na titulke – Fitcentrum W.M.