Okresné mesto má na jar tohto roka získať nové obchodné možnosti. V Leviciach totiž dokončujú projekt typu fachmarktcentrum (samostatné vstupy do prevádzok zvonku) pod názvom City Park. Stojí za ním developerská firma Forespo LV, a.s., ktorej jediným akcionárom je Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky.

Komplex má otvárať v apríli tohto roka, v súčasnosti prebiehajú stavebné práce. K dispozícii bude viac než 10-tisíc štvorcových metrov prenajímateľných plôch, viacerí nájomníci v komplexe na severozápadnom okraji Levíc pri Hypernove sú už známi.

Podľa oficiálnej webstránky projektu vznikne predajňa obuvi Deichmann, športový Intersport, drogéria DM, hračkárstvo Dráčik, či elektropredajne Nay a Planeo Elektro. Okrem toho vyrastie kasíno Royal, kníhkupectvo TK Libri, doplnky do domácností Jysk, koberce Trend, či doplnky pre domáce zvieratá Super ZOO.

Prvá penzijná stavia City Park

Viaceré plochy zaberú aj predajne módy New Yorker, Takko Fashion, Gate, či Lerros a Gin Tonic. Investorom samotnej výstavby je spoločnosť TM Real, spol. s r.o. Podľa denníka Sme vznikne v centre celkovo šestnásť prevádzok a necelých tristo parkovacích miest. Aktuálne je približne 95 percent priestorov obsadených.

V meste na južnom Slovensku sa chystá aj prestavba staršieho objektu pomenovaného Onyx. Ten má podľa starších informácií po komplexnej rekonštrukcii priniesť 3 800 m2 kancelárií a skoro dvakrát toľko obchodov. Okrem toho sa kreslí Europa Shopping Levice.

Prvá Penzijná má v realitnom biznise čoraz viac projektov, aktuálne sú vo výstavbe aj dva veľké bratislavské komplexy. Jeden na južnom okraji Petržalky pod názvom Solar a druhý, známejší, uprostred rovnakej mestskej časti pomenovaný Petržalka City.

Prvá penzijná stavia City Park

Vizualizácia a foto – City Park