Na rozdiel od väčšiny iných firiem si spoločnosť patriaca nemeckému koncernu Vaillant Group priestory neprenajíma. „V Skalici má s nami materská skupina dlhodobé plány, investovala preto do výstavby vlastnej budovy, ktorá nám poslúži ešte mnoho rokov,“ hovorí Peter Kuba, riaditeľ spoločnosti Protherm Production.

Nová budova má tri podlažia s výmerou viac ako 600 štvorcových metrov. Pracovné priestory sú usporiadané v štýle open office, zamestnanci majú výškovo nastaviteľné stoly a ergonomické stoličky. Budova má klimatizáciu, rekuperáciu aj vonkajšie tienenie.

Fasáda novej budovy je na prvý pohľad úplne rovnaká ako komplex ostatných budov. Prestavalo sa však priľahlé parkovisko. Rozrástlo sa o viac ako 30 miest a do konca roka spoločnosť plánuje aj otvorenie ďalšieho, s novými 24 parkovacími miestami.

Protherm sa rozširuje v Skalici, postavil si novú budovu

Závod Protherm Production v Skalici Zdroj: Protherm Production

Prípravné práce na výstavbu budovy odštartovali v auguste 2017 a stavba bola kompletne dokončená v marci 2018. Následne sa rozbehlo sťahovanie pracovných tímov a technológií do nových priestorov. Výsledkom je riešenie na najbližšie roky a zároveň priestorová rezerva pre neustále sa rozrastajúce tímy.

Celkovo vlani spoločnosť do závodu v Skalici investovala 3,6 milióna eur a v tomto roku plánuje investovať šesť miliónov. „Ide o finančné prostriedky koncernu Vaillant Group. Nikdy sme nečerpali eurofondy ani daňové úľavy od štátu,“ dodáva P. Kuba. Z celkovej sumy pôjde 3,7 milióna do vývojového centra, ktoré je podľa riaditeľa jedným z najmodernejším centier na vývoj kotlov v strednej Európe.

Protherm Production má v Skalici okolo šesťsto zamestnancov, ktorí vyrábajú zariadenia na vykurovanie a prípravu teplej vody pre trhy 24 krajín Európy, Ázie a Afriky. V minulom roku vyrobil rekordných pol milióna kusov zariadení. V tomto roku predpokladá nárast výroby o desať percent. Súčasťou areálu je aj East Hub, distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.