Na prípravu troch priemyselných parkov pôjde suma približne 21 miliónov eur. Vyplýva to z návrhu ministerstva hospodárstva na schválenie zmeny účelu použitia finančných prostriedkov spoločnosti MH Invest, ktorý v pondelok schválila vláda.

MH Invest, vlastnená rezortom hospodárstva, realizuje prípravu priemyselných parkov v Záborskom, Sabinove a Rimavskej Sobote.

„S cieľom pokračovať v príprave priemyselných parkov a zabezpečiť tak konkurencieschopnosť Slovenskej republiky pri získavaní zahraničných investorov považuje rezort za účelné, aby boli voľné zdroje MH Invest, použité na financovanie uvedených investičných akcií (priemyselných parkov)," spresnil rezort hospodárstva.

V materiáli sa navrhuje zmena účelu použitia finančných prostriedkov MH Invest v celkovej sume 21 092 644 eur, z toho na prípravné práce investičného projektu Záborské Industrial Park je potrebných 999 059 eur a projektu Priemyselný park Sabinov 999 956 eur. Na realizáciu investičného projektu Priemyselný park Rimavská Sobota je potrebná suma 19 093 629 eur.

Ďalšie dôležité správy

Hala spoločnosti CSM Industry, ktorá sa bude modernizovať pre účely výroby obrnených vozidiel v meste Tisovec (okres Rimavská Sobota).
Neprehliadnite

Núdza o prácu na východe Slovenska bude minulosťou. Mieria tam investori, impulz vyvolalo Volvo