Firma zamestná 110 ľudí a výroba má byť pripravená v máji 2017, odberateľom budú hlavne autá Audi Q7, Porsche Cayenne či VW Touareg. Zaujímavá je aj informácia o dodávkach aj pre Audi Q8, pôjde o vrcholné SUV nemeckej značky konkurujúce športovým verziám Range Rover či BMW X6. Celá budova má mať 16 490 m2 skladových plôch, kancelárií bude z toho 475 m2.

„Získanie nominácie na kontrakt pre všetky SUV vyrábané v závode VW bolo podmienené vydaním stavebného povolenia,“ hovorí Peter Jánoši, riaditeľ spoločnosti P3 Slovensko. Štart výstavby haly je naplánovaný na druhú polovicu tohto roka s dokončením vo februári budúceho roka, transakciu sprostredkovala Modesta Real Estate.

Hala nazvaná DC1 bude obsahovať automatický systém kompletizácie kolies, na linkách sa budú kompletizovať celé kolesá, teda disky aj pneumatiky.

Vo výstavbe sú v súčasnosti aj budovy pre spoločnosti Faurecia a Ingram Micro. Jednou z najväčších slovenských hál bude objekt s 23-tisíc m2 pre medzinárodný koncern Faurecia, ktorý bude pre Volkswagen dodávať sedadlá do áut. Okrem toho vyrába automobilové doplnky.

Developerská spoločnosť P3 má v bratislavskom logistickom parku pri Lozorne a druhej lokalite pri Žiline desať hál na ploche 234-tisíc štvorcových metrov.