V centre hlavného mesta sa rozbieha nová výstavba, ktorá nahradí staršie budovy. Priamo oproti prezidentskej záhrade na Štefánikovej ulici začala developerská spoločnosť ITB s búraním časti chátrajúceho objektu. Historickú fasádu však zachová a projekt plánuje pomenovať Business Garden Štefánikova.

Ide o objekt s číslami 13-15 bližšie k Lemontovej ulici. Pôjde o nadstavbu, prístavbu i kompletne novú výstavbu. Kvôli projektu padne väčšia časť objektu viditeľného zo Štefánikovej. „Fasáda bude ale replikou pôvodnej,“ pre TRENDreality.sk približuje Ivan Rolný z ITB. Budovy budú pôsobiť ako dva rozdielne objekty, v skutočnosti však pôjde o jeden.

Počíta sa aj s nadstavbou na zachovanej časti budovy a prístavbou garáží zo zadnej strany. Tie budú mať tri podzemné a jedno nadzemné podlažie. „Celkovo počítame s kapacitou 87 parkovacích miest. Evidujeme záujem o státia aj z okolia,“ hovorí I. Rolný.

Pri prezidentovi beží búranie

Business Garden Štefánikova Zdroj: ITB

Business Garden má priniesť celkovo 4 500 m2 kancelárií určených na prenájom a zhruba desatinu tohto množstva pre obchodné priestory na prízemí. „Pôjde a štandard A a chceme sa uchádzať aj o zelený BREEM certifikát v kategórii Excellent,“ dodáva. Priestory budú na prenájom, predbežný odhad výšky prenájmu dosahuje 14 eur/m2/mesiac pri nákladoch pod tri eurá za štvorec.

Pri prezidentovi beží búranie

Firma je aj generálnym dodávateľom, hlavným zhotoviteľom je Metrostav. S búraním sa začalo v auguste, výstavba bude nasledovať vzápätí s predpokladaným dokončením na prelome rokov 2013 a 2014. Komplex financuje VÚB banka, s ktorou developer spolupracuje aj na ďalších projektoch.

ITB sa po menších aktivitách púšťa do viacerých projektov naraz. Aktuálne stavia kancelársky Wallenrod v centre mesta a Nový Háj v Petržalke. Okrem toho pracuje na obytných zónach v Rusovciach a Pezinku. V minulosti spoločnosť počítala aj s rekreačnými apartmánmi vo Vysokých Tatrách.

Pri prezidentovi beží búranie

Zobraziť Business Garden Štefánikova na väčšej mape

Vizualizácie - ITB