Na päťhektárovom pozemku pri Prešove počíta developer, firma Accept, s výstavbou obchodného domu a retailu. Zámer si aktuálne nechal posúdiť v súvislosti s vplyvom na životné prostredie.

Lokalita sa nachádza v obci Ľubotice, do ktorej krajské mesto plynule prechádza. Riešené pozemky sú za predajňou Lidl, ktorá tu stojí na Bardejovskej ulici pri čerpačke Lukoil smerom na Vranov.

Ide o v súčasnosti nezastavané územie, kde Accept navrhuje širší rozvoj, pričom tu má vzniknúť polyfunkčný areál obchodu a služieb.

„Zámer spočíva vo vybudovaní objektov za účelom obchodných prevádzok ponúkajúcich rôzne sortimenty tovarov a prenájmu priestorov firmám realizujúcim hlavne obchodnú činnosť v celom spektre služieb,“ uvádza Accept v zámere.

Aj hypermarket konkurujúci Lidlu 

V prvej fáze naplánoval developer dva jednopodlažné objekty – obchodný dom a retailovú časť. V prípade obchodného domu plánovaného na 5 400 štvorcových metroch sa v nadväznosti na hlavný vstup do objektu nachádza obchodná pasáž (mall), na ktorú nadväzuje rad prenajímateľných priestorov pre nepotravinársky predaj či kaviareň.

Súčasťou má byť podľa zámeru hypermarket s vlastnou predajnou plochou voľne členenou regálmi na potravinársku a nepotravinársku časť. K hypermarketu patrí aj 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa