Bývalá priemyselná zóna v okolí petržalských závodov Matadoru sa mení na lokalitu so zameraním na kancelárie, ako i byty. Práve administratívu začala vedľa železničnej stanice stavať spoločnosť IDO Hutný projekt, a.s., v spolupráci s Vodohospodárskymi stavbami. Objekt na rohu Röntgenovej a Kopčianskej by mal byť hotový do konca tohto roku.

Pozostáva z dvoch budov oválneho pôdorysu. V nižšej šesťpodlažnej bude mať svoje sídlo IDO Hutný projekt, kancelárie v druhej sú na prenájom, prípadne predaj. Deväť nadzemných podlaží poskytne 6 326 m2 kancelárskych priestorov.

Pri petržalskej stanici rastú kancelárie

Obe budovy budú v druhom až štvrtom podlaží prepojené. Pre potreby parkovania vznikne necelých 200 parkovacích miest v rámci budovy. Celkové predpokladané náklady boli v lete 2006 podľa dokumentov predložených štátnym orgánom približne 220 miliónov korún.

Administratívne centrum rastie na začiatku petržalského korza krížom oproti bytovému projektu Vienna Gate. V okolí Kopčianskej pribudol aj Bratislava Business Park s viac než 14-tisíc m2 prenajímateľných priestorov logistiky, kancelárií a skladov.

Pri petržalskej stanici rastú kancelárie

Firma IDO Hutný projekt, vtedy ešte s.r.o., vznikla privatizáciou v roku 1992. Zameriava sa najmä na projektovú, inžiniersku, obchodno, ako aj poradenskú činnosť. Predstavenstvo tvoria fyzické osoby zo Slovenska, Holandska a Izraelu.

Vizualizácia – IDO Hutný projekt

Foto - Ľuboš Mistrík