„Pôjde o regionálny koncept s módnymi značkami,“ informoval Peter Píš zo spoločnosti na podujatí Stavebného-fóra.sk. Dvojpodlažná stavba je rozdelená do dvoch fáz, v rámci prvej prinesie približne 95 obchodov a 22-tisíc m2 prenajímateľných plôch. To je o niečo menej ako má košická Cassovia, ide zhruba o veľkosť banskobystrickej Europy.

„Vo februári sme naštartovali obsadzovanie a predprenájom obchodných jednotiek. Našim najväčším konkurentom je centrum Prešova, po dokončení Eperie vznikne ucelená nákupná zóna,“ hovorí P. Píš. Počíta aj s rozsiahlymi športoviskami a oddychovými plochami.

Plánované otvorenie centra je podľa neho naplánované na rok 2017. Vznikne aj 600 parkovacích miest. Druhá fáza zatiaľ nemá konkrétne stanovené termíny, jej prenajímateľná plocha má dosiahnuť 7 500 m2 a pribudne ďalších 250 parkovacích miest. V tretej etape majú pribudnúť aj samostatne stojace obchodné jednotky.

Prešov dostane nové obchodné centrum Eperia – postaví ho J&T RE

Obchodné centrum Eperia Prešov Zdroj: J&T Real Estate

Eperia je nástupcom dlhšie chystaného obchodného centra Corso. Developer vlastní pozemky od roku 2008, v obdobnom čase získal aj stavebné povolenie. V porovnaní s vtedajšími zámermi sa objemy výraznejšie nemenili, prekreslením však prešla architektúra.

Projekt vyrastie na prázdnom pozemku medzi supermarketmi Lidl a Kaufland, na ceste Ludvíka Svobodu. Neďaleko sa nachádza i predajňa nábytku Möbelix, doplnkov do domácnosti Jysk či elektrospotrebičov Okay.

Prešov dostane nové obchodné centrum Eperia – postaví ho J&T RE

Na tomto pozemku vyrastie Eperia Zdroj: Google Street View

J&T RE je jedným z najaktívnejších developerov na Slovensku, väčšinu projektov má v Bratislave. Medzi rozostavané patrí nábrežná zóna Zuckermandel, obytné dvojičky Panorama City pri novostavbe národného divadla či ďalšia etapa Karloveského ramena pri Dunaji. V zásobe má aj ďalšie, ako je kancelársky Westend, Panorama Business či Triangel.

V Prešove chystá veľké obchodné centrum aj holandská skupina Multi, ktorá aktuálne stavia Forum v Poprade. Prešovské Forum má mať až 27-tisíc m2 a vyrásť má hneď vedľa obchodného domu Tesco pri Námestí legionárov.

Termíny štartu sa však stále posúvajú a podľa predpokladov TREND Reality je začiatok výstavby vzhľadom na rozbehnutie konkurenčnej Eperie otázny.