Obchodný dom na Kamennom námestí v centre metropoly už po tretíkrát zmení značku, farby a celkové usporiadanie. Po Priori, Kmarte a Tescu prichádza na Slovensko nový formát – My. Ide o novú značku, ktorou začalo Tesco rebrandovať svoje obchodné domy v centrách miest. Prvé čierno-oranžové prevádzky už stoja v Českej republike.
Samotnú rekonštrukciu v Bratislave spustili 20. augusta tohto roka. V oficiálnej tlačovej správe ešte nová značka nefiguruje, informácia o nej však pochádza z vyjadrení zástupcov firmy z februára tohto roka. Na obchodný dom My sa mal ten bratislavský zmeniť do konca tohto roka, prvý bol v českom Liberci a neskôr aj na Národnej triede v Prahe. Tu však evokuje pôvodný názov centra – Máj.
Prvá etapa prác v Bratislave má byť hotová v polovici novembra, Tesco zrekonštruuje prvé poschodie „starej“ i „novej“ časti obchodného domu a čiastočne obnoví aj zvyšné tri podlažia. Premena má podľa riaditeľa Juraja Pajera prebiehať počas plnej prevádzky. Pribudne nové osvetlenie, podlaha a nové obchody, Tesco sľubuje aj nové „luxusné a trendové“ značky.
Pozrite si ďalšie zábery z interiérov na Aktuálně.cz.
Druhá fáza premeny začína na jar budúceho roka, vtedy sa majú kompletne rekonštruovať aj zostávajúce tri podlažia. Po novom majú byť v obchodnom dome My aj väčšie priestory pre textil a obuv. Firma plánuje zaviesť jednotný pokladničný systém tak, aby bolo možné platiť za ktorýkoľvek tovar pri ktorejkoľvek pokladni. V oficiálnej informácii spomína aj nový koncept lekárne a dve nové kaviarne na doterajšom mieste.
Hlavným dodávateľom prác bude stavebná firma Zipp. Výšku investície nezverejnilo Tesco ani teraz, vo februári hovorilo o „zásadnej investícií“. Dôvodom premeny mali byť prieskumy u zákazníkov, maloobchodný reťazec chce svoje priestory zmodernizovať. Interiéry navrhla britská spoločnosť Fitch.