Investorom projektu je SEE RE One, s.r.o., budúcim nájomcom má byť Continental Matador Rubber, ktorý si tu zriadi sklad pneumatík. Výstavba začala v prvých mesiacoch tohto roka, dokončenie je naplánované na záver 2016.

Odhadované náklady dosahujú 20 miliónov eur, generálnym dodávateľom je spoločnosť Goldbeck. Má už za sebou niekoľko realizovaných logistických hál, stavala pre developerské skupiny Prologis aj P3 Logistic Parks v ich západoslovenských projektoch. Technický a bankový dozor spolu s prípravou projektu má na starosti poradenská spoločnosť CBRE.

Za spoločnosťou SEE RE One je rumunská investičná skupina Invest4see, ktorá má za sebou viacero logistických parkov. Stavala aj pre výrobcu pneumatík Continental.

Najväčšími hráčmi v oblasti logistiky sú na Slovensku okrem Prologisu a P3 aj Karimpol, Goldman, CTP, Immorent či VGP. Na tomto trhu panuje stavebný boom, keď neobsadenosť podľa CBRE dosahuje len približne tri percentá.

Prakticky všetky haly rozostavané špekulatívne, teda bez vopred známeho nájomcu, si svojho nájomníka nájdu počas výstavby. Prologis nedávno ohlásil aj výstavbu veľkého logistického parku pri budúcej automobilke Jaguar Land Rover pri Nitre.