Do tretieho ročníka súťaže sa prihlásilo 38 firiem, ktoré bojovali o prvenstvo v troch kategóriách – Zdravá kancelária, Inovatívna kancelária a Kancelária ako DNA firmy, ako aj o titul absolútneho víťaza.

Víťazov jednotlivých kategórií vyberala odborná porota, v ktorej boli hlavne architekti a dizajnéri - Florian Frotscher zo spoločnosti Woods Bagot v Londýne, Barbora Markechová z Bogle Architects, Nina Weisslechner z Artworks, Braňo Kaliský z A1 Respect Architecture a výkonný riaditeľ CBRE na Slovensku Tomáš Hegedűš.

Najlepšie priestory má Swiss RE

Porotcovia najskôr hlasovaním určili užšie nominácie súťažných priestorov v jednotlivých kategóriách. Z nich napokon vybrali víťazov.

V kategórii Zdravá kancelária zvíťazila ČSOB, ktorá za sebou nechala kancelárie Poštovej banky, Swiss RE, Dentsu Aegis a Green Foundation.

Poznáme víťazov súťaže Office roka. Pozrite si najlepšie slovenské kancelárie

Kancelárie ČSOB Zdroj: CBRE

Ako najviac inovatívnu kanceláriu vybrali porotcovia priestory Swiss RE. V užšej nominácii boli aj Lucron, Accenture, 365.bank a Dentsu Aegis.

Výsledky súťaže Office roka 2018

V kategórii Kancelária ako DNA firmy triumfoval Forbes. V hlasovaní poroty predstihol priestory spoločností Platform, Green Foundation, Roche Slovensko a Eset.

Absolútnym víťazom súťaže Office roka 2018 sa napokon stali kancelárie spoločnosti Swiss RE, sídliacej v komplexe Twin City na Mlynských nivách. Vlani patrilo víťazstvo spoločnosti Profesia. 

Poznáme víťazov súťaže Office roka. Pozrite si najlepšie slovenské kancelárie

Kancelárie Forbesu Zdroj: CBRE

Druhý raz si vlastného víťaza v hlasovaní volila aj verejnosť. Na internete získali najviac hlasov kancelárie spoločnosti Private Consulting Group.

Ocenili rôznorodosť priestorov

„Každý rok pozorujem výrazné zvýšenie kvality prihlásených subjektov po všetkých stránkach – od workplace stratégie firmy, cez otázky zdravia zamestnancov, až po architektonické prevedenie. Vidieť, že aj firmy na Slovensku sledujú svetové trendy a nechcú v tejto oblasti zostať pozadu,“ povedal na margo aktuálneho ročníka súťaže výkonný riaditeľ CBRE na Slovensku Tomáš Hegedűš.

Porotca F. Frotscher ocenil rôznorodosť priestorov, ktoré hodnotili – od menších, veľmi špecifických a robených na mieru, až po veľké firemné, ale dobre a štýlovo navrhnuté. „Každý by si našiel to svoje. Je to pôsobivé,“ zhodnotil úroveň tohtoročnej súťaže. Zároveň dodal, že Slovensko sa ukazuje ako živý trh pre nové pracovné priestory a odpútalo sa z pozície typického poskytovateľa podporných kancelárií s ich typickým „šarmom“.

Poznáme víťazov súťaže Office roka. Pozrite si najlepšie slovenské kancelárie

Kancelárie Private Consulting Group Zdroj: CBRE

Architekta B. Markechová, ktorá bola takisto v porote, pozitívne vníma najmä kladený dôraz na kvalitu priestorov a na komfort zamestnancov. „Je vidieť, že to, čo bolo pred niekoľkými rokmi skôr nadštandard, je v súčasnosti základom administratívnych priestorov. Taktiež je pozitívne, že bolo veľa prihlásených projektov zverených do rúk skúsených architektov a tomu zodpovedá inteligentná práca s priestorom, použitie zaujímavých kombinácií materiálov, nápadité riešenia a hlavne vysoká kvalita prevedenia detailov,“ poznamenala.

Víťazov súťaže Office roka ocenili vo štvrtok v Bratislave. V piatok budú predstavitelia firiem a organizácií diskutovať na konferencii spoločnosti CBRE a týždenníka TREND na tému Ako vdýchnuť do kancelárií život a novú energiu?.