Do Polus Tower I pribudli softvérová spoločnosť Prefis, jeden z najväčších svetových výrobcov výťahov a dopravných systémov Otis Výťahy, klinika estetickej medicíny Biothecare Estetika Slovakia a svetovo úspešný slovenský start-up Sli.do známy aplikáciou na komunikáciu s publikom na konferenciách.

V druhej veži sa usídlili mediálna agentúra Dentsu Aegis Network Slovakia, popredný svetový poskytovateľ platobných technológií a riešení Global Payments, medzinárodný think-tank Globsec a slovenský odborník z oblasti finančného sprostredkovania Fingo.

Polus Towers sú štyri roky po odchode Telekomu a IBM opäť zaplnené

Polus Tower 2 - recepcia Zdroj: Immofinanz

Takmer naplno obsadené

„Podpisom nájomných zmlúv za posledné obdobie sa nám podarilo zvýšiť obsadenosť oboch veží takmer na sto percent,“ hovorí Peter Očovan, Country Manager Operations, Immofinanz Slovakia.

Dvojica kancelárskych vežiakov postavených v rokoch 2001 a 2003 ponúka spolu 36-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Po odchode najväčších nájomcov sa Immofinanz rozhodol pre zásadnú modernizáciu, ktorá sa začala na jar 2015, trvala rok a vyžiadala si náklady vo výške 25 miliónov eur.

Ešte predtým vytvoril vlastník v prvej veži na 15 podlažiach flexibilné priestory pre začínajúce firmy Clusterhaus a začal aj s opätovným hľadaním klasických nájomcov. V Polus Towers sa postupne usídlili firmy ako Atrios, Avon, Bencont, Boehringer Ingelheim, Concentrix, Daren & Curtis, Datavard, Firo Tour, Intersonic, Kuehne + Nagel, Pivovary Topvar, Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, Ricoh Slovakia, Quintiles či Tower Academy.

Rozrastá sa sieť Stop Shopov

Immofinanz na Slovensku prevádzkuje aj nákupné Polus City Center a 16 retailových parkov Stop Shop. Vlani dokončil akvizíciu šiestich z nich – v Bardejove, Michalovciach, Prešove, Prievidzi, Rožňave a bratislavskej mestskej časti Rača. „Slovensko je tak kľúčovou krajinou pre spoločnosť Immofinanz s najvyšším počtom predajní Stop – 16 lokalít s prenajímateľným priestorom 112-tisíc štvorcových metrov,“ dodáva P. Očovan.

Polus Towers sú štyri roky po odchode Telekomu a IBM opäť zaplnené

Stop Shop v Srbsku Zdroj: Immofinanz

V minulom roku firma prvýkrát počítala návštevníkov Stop Shopov. Sieť zahŕňa 70 lokalít v ôsmich krajinách s plochou na prenájom takmer pol milióna štvorcových metrov. Navštívilo ich viac ako 70 miliónov návštevníkov. Immofinanz prevádzkuje aj desiatku centier pod značkou Vivo! s plochou vyše tristotisíc štvorcových metrov, ktoré navštívilo takmer 50 miliónov ľudí, čo znamená medziročný nárast o päť percent.

Čaká sa na potraviny v Poluse

P. Očovan dodáva, že spoločnosť vyhodnocuje nové pobočky vo všetkých krajinách, v ktorých pôsobí a investuje do zlepšovania kvality služieb. „Medzi súvisiace opatrenia patrí okrem iného aj pridanie detských ihrísk, bezplatné wifi a gastro ponuka vo forme kaviarne na vybraných miestach,“ opisuje slovenský manažér Immofinanzu.

Nákupné centrá firmy sú obsadené na 98 percent a plná obsadenosť platí aj pre slovenské centrá. Počas minulého roka sa obsadenosť celého slovenského portfólia Immofinanzu, teda obchodov a kancelárií, zvýšila z 89,9 na 93,9 percenta najmä vďaka novým zmluvám v Polus Towers.

Zmeny sa týkajú aj nákupného Polus City Centra, kde tiež prebieha postupná modernizácia. Očakáva sa najmä dohoda s novým prevádzkovateľom potravín. „Bývalé priestory Carrefouru budú rozdelené na menšie jednotky a prenajaté novým nájomcom,“ približuje P. Očovan.