Holandský investor do nehnuteľností Rodamco Europe získava 50-percentný podiel v bratislavskom nákupno-zábavnom centre Aupark za približne 75 miliónov EUR, čo je v prepočte viac ako 2,8 miliardy Sk. Ako uviedli predstavitelia Rodamca, transakcia sa dokončí v 1. štvrťroku 2006.

Rodamco kúpil podiel od súkromných investorov, ktorých zastupuje slovenská developerská spoločnosť HB Reavis Group, doplnil predseda predstavenstva HB Reavis Ivan Valent. Garantovaná návratnosť investície holandskej firmy počas prvých troch rokov dosahuje podľa Valenta 7,75 %. Aupark bol prvou etapou spolupráce medzi oboma spoločnosťami.

Zámerom zmluvných strán je ďalej preskúmať a zhodnotiť možnosti developmentu nákupných centier a investičných príležitostí v Bratislave a ďalších mestách Slovenska, odmietli však zámery konkrétne špecifikovať. Rodamco má možnosť svoj podiel v Auparku v dlhodobom horizonte zvýšiť.

"Rodamco je pre nás veľmi dobrý partner pre rozvoj siete Auparkov na Slovensku," uviedol Valent so zdôraznením, že HB Reavis vníma Rodamco ako strategického investora, nie finančného. HB Reavis pracuje na zámere vybudovať v Žiline, Košiciach a prípadne ďalších mestách sieť Auparkov, čo je podľa Valenta projekt na 10 až 15 rokov.

Rodamco Europe je najväčšia verejne kótovaná investičná a správcovská realitná spoločnosť v Európe. Firma s aktívami takmer 9 miliárd EUR vlastní 80 nákupných centier a 3 000 obchodov na hlavných uliciach. Počas ostatných 5 rokov sa sústreďuje i na strednú a východnú Európu, do realitných projektov už investovala vo Varšave, Prahe či Budapešti.

HB Reavis Group je vedúca developerská spoločnosť na slovenskom realitnom trhu s aktívami 500 miliónov EUR. Doteraz realizovala projekty v celkovej výmere 300 000 štvorcových metrov s 187 000 m2 prenajímateľnej plochy. V súčasnosti stavia administratívny projekt City Business Center s celkovou prenajímateľnou plochou 38 500 m2.