Článok bol aktualizovaný o vyjadrenie ministra financií, developera Immocap a odhad nákladov

Prvé kolo súboja o Národné kultúrne a kongresové centrum (NKKC) v hlavnom meste vyhralo Trnavské mýto, kde developer Immocap chce postaviť polyfunkčný projekt Nový Istropolis s kultúrno-spoločenskou sálou. Má však aj záväzok – ak ju nepostaví, dostane od bratislavskej mestskej časti Nové Mesto pokutu päť miliónov eur. Spolu s ním boli vo finále projekty od JTRE a Incheby, oba v mestskej časti Petržalka.

Trnavské mýto určila ako najvhodnejšie miesto pracovná skupina Občianskeho združenia NKKC. Urobila tak na základe analýzy s viacerými kritériami. Napríklad rozpracovanosť projektu mala  váhu 20 percent percent , lokalita 20 percent, pozemok 15 percent či synergie s požiadavkami mali 10 percent. OZ o tom informovalo v stredu na neformálnom briefingu.

„Dnes je však dôležité pozerať sa na realizovateľnosť projektov s najmenším počtom rizík,“ povedal člen skupiny Peter Nitschneider, ktorý je vedúci v realitno-poradenskej spoločnosti Jones Lang LaSalle (JLL). Všetky tri projekty dokážu podľa neho Bratislavu pozdvihnúť, dopĺňať sa vzájomne a zviditeľniť mesto na mape kongresovej turistiky.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa