Po dlhšom čase sa na realitnej scéne opäť objavil projekt prebudovania bratislavského obchodného centra Bottova neďaleko autobusovej stanice Mlynské nivy. Práce by sa podľa zámeru zverejneného na portáli appril.com mali začať v marci budúceho roka.

Po jej dokončení by malo byť v polyfunkčnej budove 222 bytov, apartmánový hotel, obchody a podzemné garáže. Rekonštrukcia a nadstavba do výšky 80,7 metra by mali vyjsť na 28,2 milióna eur. Informovala o tom agentúra SITA.

„Projekt momentálne riešime s magistrátom a miestnym úradom. Naďalej plánujeme zachovať obchodnú pasáž so súčasnými prevádzkami, ktorá bude doplnená o oddychovú zónu,“ približuje Marianna Zahradníčková z izraelskej developerskej spoločnosti Vara Group, ktorá centrum vlastní.

Apartmánový hotel by mal podľa nej slúžiť na dlhodobejšie ubytovanie prevažne obchodných cestujúcich a manažérov zo zahraničia. Nepôjde o klasické hotelové izby, ale menšie štúdia. Mali by však ponúkať všetky služby, ktoré poskytuje hotel.

Plán prerobiť Bottovu opäť ožíva

Centrum Bottova pri Mlynských Nivách v blízkosti mosta Apollo, otvorili v súčasnej podobe v roku 1998. Bolo prvým moderným nákupným centrom v metropole Slovenska, výraznú obľubu medzi nakupujúcimi Bratislavčanmi si však dokázalo získať iba v prvých rokoch. Potom ho z trhu vytlačili väčšie centrá, najmä Polus.

V roku 2005 centrum prostredníctvom svojej pobočky Vara 7 odkúpila izraelská spoločnosť Denisra International a začala pripravovať plány na kompletnú prestavbu. Potrebné povolenia začala firma zbierať v roku 2007, už vtedy však vedela, že s výstavbou začne najskôr o dva až tri roky.

O projekte firma Denisra informuje aj na vlastnej stránke, pričom ako začiatok výstavby stále uvádza rok 2009. Celkovo počíta s vybudovaním 31-poschodovej budovy a plochou 70 tisíc štvorcových metrov. Aké sú aktuálne plány, možné riešenia projektu a ďalšie termíny spoločnosť nechcela konkretizovať.

Developerská skupina Vara Group sa zameriava najmä na výstavbu polyfunkčných rezidenčných realitných projektov. Stojí napríklad aj za polyfunkčným objektom 3nity a obytnou zónou Monarská alej.

Foto na titulke - Vara

Staršia vizualizácia - Denisra

Zobraziť Bottova na väčšej mape