Spoločnosť Immocap plánuje v Piešťanoch postaviť veľký rekreačný areál. Mal by vyrásť na ľavom brehu Váhu oproti existujúcim kúpeľom, ktoré patria britskej investičnej skupine Danubius. Spoločnosť by podľa jej šéfa Petra Lukeša chcela do projektu Bana Thermal investovať približne 65 miliónov eur (2 mld. Sk).

V Piešťanoch pripravujú oddych za 2 miliardy

Ľavý breh Váhu smerom k obci Banka by mal dostať nielen plážovú úpravu, ale aj wellness a hotely vrátane veľkého kúpeľného hotela. Nový areál by mal vyrásť na vyše 6-hektárovom pozemku. Immocap by chcel do roka získať územné rozhodnutie, stavba sa má rozbehnúť o dva roky.

V Piešťanoch pripravujú oddych za 2 miliardy

P. Lukeš plánuje do projektu pritiahnuť zahraničného investora najlepšie z Rakúska a Nemecka, kde majú s kúpeľným biznisom veľké skúsenosti. Projekt sa ml zameria na návštevníkov z regiónu okolo Bratislavy, ale aj zo zahraničia. Plánuje sa bohatá ponuka programu pre rodiny s deťmi.

V Piešťanoch pripravujú oddych za 2 miliardy

P. Lukeš sa v minulosti cez spoločnosť Ditec, kde je predsedom dozornej rady podieľal na výstavbe prvých bratislavských biznis centier, v súčasnosti prostredníctvom firmy Immocap pripravuje 141270>aj prestavbu kúpeľov Centrál na Miletičovej ulici a 138221>obytného areálu Bergamon na Mlynských nivách. Spoločnosť Ditec sa zaoberá najmä informačnými technológiami a softvérom.

V Piešťanoch pripravujú oddych za 2 miliardy

Vizualizácie - Immocap