Aj keď v hlavnom meste funguje hneď niekoľko obdobných centier, to v Petržalke bude mať jeden primát. Bude jediné, ktoré bude mať pod palcom samospráva.  Podľa Silvie Vnenkovej z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu stálo za nápadom zriadiť flexibilné kancelárie viacero faktorov.

Najlacnejší v Bratislave

„V prvom rade sme rekonštruovali Dom kultúry Lúky a vznikla otázka, čo by v ňom malo byť a čo Petržalke chýba,“ vysvetľuje pre TREND Reality S. Vnenková. Podľa jej slov poslanci nakoniec na základe prieskumu schválili vznik coworkingového centra, kaviarne a klubovne pre deti a mládež.

„Centrum je tvorené jednou zasadačkou pre 10 až 12 ľudí a miestnosťou s kapacitou pre ďalších šiestich záujemcov,“ konštatuje S. Vnenková a dodáva, že v prípade záujmu vedia centrum rozšíriť o ďalšiu miestnosť pre šesť pracujúcich. Súčasťou centra bude wi-fi pripojenie a multifunkčné zariadenie pre kancelárske potreby.

Aj keď cenník prenájmu stola nie je stanovený, samospráva hovorí o tom, že centrum „bude najlacnejšie v rámci Bratislavy“. Ponuku v objekte má pritom doplniť aj kaviareň a centrum pre deti a mládež. Práve na prenájom všetkých priestorov mestská časť spustila verejnú obchodnú súťaž.

Už od leta

Klubovňa má plochu necelých 40 štvorcových metrov a kaviareň so skladom spolu necelých 38 štvorcových metrov.  Jej súčasťou je aj kaviarenské sedenie s rozlohou 67 štvorcových metrov. Práve v ňom má byť spomínané coworkingové centrum. Uzávierka prihlášok pre možných záujemcov je koncom mája. Kritériom pri rozhodovaní bude cena za prenájom a predložený projekt.

Víťaz by mal byť vyhlásený v polovici júna s tým, že prenájom priestorov by mal začať 1. júla. Podľa S. Vnenkovej sú priestory dokončené a pripravené na využívanie. Záujemca pritom môže prevziať obe prevádzky, alebo len jednu.