Slovenské hlavné mesto sa môže chystať na ďalšie obchodné centrum. V lokalite na severozápade medzi mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves štartuje výstavba projektu Bory Mall v rámci rozsiahlej lokality Bory.

Investičná skupina Penta rozbieha budovanie po niekoľkých odkladoch, hoci už dávnejšie mala zazmluvnených nájomcov. „Priebežne sme situáciu vyhodnocovali a dospeli sme k tomu, že je správny čas,“ pre TRENDreality.sk vysvetľuje Lea Krčmáriková, PR špecialistka firmy, aktuálny štart výstavby.

Bory Mall z dielne talianskeho architekta Massimiliana Fuksasa má byť hlavným lákadlom vznikajúcej zóny Bory. Developer aktuálne rozbieha prvú etapu výstavby obchodného centra v podobe vyše 50-tisíc štvorcových metrov hrubej prenajímateľnej plochy. Plánovaným termínom dokončenia je rok 2015.

V úvodnej etape hovorí Penta o prevádzkach Lindex, H&M, Intersport, New Yorker, Billa, Alltoys, Panta Rhei, či A3 sport, ako aj fitnes centre a ponuke služieb a občerstvenia. „Unikátom centra budú výnimočné architektonické prvky a zelené plochy v interiéri aj exteriéri,“ hovorí Jozef Oravkin, partner Penty zodpovedný za realitné projekty.

Penta štartuje Bory Mall. Konečne

Centrum je momentálne podľa firmy obsadené na viac než polovicu. Podľa starších informácií TRENDreality.sk má druhá fáza projektu priniesť ďalších 15-tisíc m2. Celková investícia presahuje 150 miliónov eur, projekt financuje konzorcium bánk UniCredit, VÚB, ČSOB a rakúskej Hypo-Bank Burgenland.

Bory Mall sa mali pôvodne rozbehnúť už pred dvoma rokmi. Popri spomalení prípravy centra však Penta naplno pokračovala v budovaní iných častí zóny Bory, kde už vzniklo viacero big boxov. Naposledy otváral Hornbach, predtým to bolo Metro. Chystajú sa aj Decathlon a Merkury Market, momentálne sa v lokalite naplno pracuje na úpravách pozemkov.

Skupina má medzi oboma mestskými časťami k dispozícii 220 hektárov, z čoho len necelú polovicu zaberú obchodné prevádzky. Zvyšok je vyhradený pre kancelárie a byty, to je však horizont mnohých rokov. Podobne ako idea potiahnutia električkovej trate z Dúbravky.

Vizualizácie - Penta Investments