Škôlku ako súčasť občianskej vybavenosti v rámci rezidenčného projektu Bory Bývanie ohlásila Penta Real Estate už skôr, aktuálne sa chystá na jej výstavbu. Začať by sa mala v najbližšom období, v utorok poklepali základný kameň.

Škôlka bude situovaná neďaleko momentálne dokončovanej prvej etapy Bory Bývanie s vyše 300 bytmi. Z opačnej strany je v susedstve Merkury Market, v budúcnosti ju zo severozápadu obklopia ďalšie byty na pozemkoch, ktoré ešte developer nemá skonsolidované.

V priamom dotyku bude aj takzvaný Japonský pavilón – zeleňový priestor so záhradou, ktorý medzi škôlkou a obytnými domami postaví iná sukromná firma na pozemku, ktorý jej predala Penta. Pavilón „odtieni“ škôlku od priľahlej komunikácie, kde sa postupne s rozširovaním zóny dá očakávať zintenzívňujúca sa doprava.

Pre 70 detí

„Po bytovej a komerčnej vybavenosti, ktorá tu vzniká, sme sa rozhodli vybudovať aj zariadenie, ktoré bude slúžiť obyvateľom. Škôlku postavíme z vlastných prostriedkov a odovzdáme ju za symbolické euro do správy mestskej časti. Sme prvý investor na Slovensku, ktorý to urobí,“ povedal výkonný riaditeľ Penta Real Estate Juraj Nevolník.

Nepôjde tak o súkromnú, ale obecnú škôlku, ktorej prevádzku bude hradiť mestská časť Lamač. „Samosprávy sú financované ako sú, majú problémy s investíciami do takýchto zariadení. Preto sme radi, že tu v spolupráci s investorom škôlka vznikne. Vzhľadom na pokračujúcu výstavbu je jej zabezpečenie potrebné pre obyvateľov, ktorí sem prídu bývať,“ podotkol starosta Lamača Peter Šramko.

Penta postaví pri bytoch v Boroch škôlku. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Poklepanie základného kameňa škôlky (L. Baňacký, P. Šramko, J. Nevolník) Zdroj: TREND Reality

Škôlka má podobu 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa