Problémy s parkovaním okolo kancelárskeho komplexu Digital Park (DP) v bratislavskej Petržalke má pomôcť vyriešiť nové parkovisko. Investičná skupina Penta Investments, ktorá bola zároveň developerom všetkých častí Digital Parku, štartuje jeho výstavbu začiatkom budúceho roka.

Parkovisko pre 100 áut blízko Röntgenovej ulice na opačnej strane Nového mosta, ako sa nachádza DP, bude podľa Ley Krčmárikovej z Penty voľne slúžiť aj pre zamestnancov, aj pre obyvateľov okolia. Dokončenie jeho výstavby je naplánované na tretí kvartál 2012.

„Aby sme vyšli v ústrety nájomníkom a ich zamestnancom, ale aj obyvateľom v priľahlých obytných domoch, rozhodli sme sa investovať do výstavby parkoviska,“ tvrdí Juraj Šaštinsky, projektový riaditeľ spoločnosti.

Developer okrem toho na jar tohto roka dokončil 75-miestne parkovisko, medzi budovami DP II a železničnou traťou. V ich susedstve sa chystá postaviť ďalších 75 státí, nachádzajúcich sa za rozostavanou treťou fázou DP. Tieto však budú dostupné len pre nájomníkov administratívneho komplexu.

Penta sa pustila do výstavby tretej etapy koncom vlaňajška po tom, čo prehodnotila projekt 30-podlažného vežiaka. Namiesto neho napokon stavia dve 8-podlažné budovy v rovnakej architektúre akú priniesla druhá fáza. Na kancelársky trh tým pribudne vyše 20-tisíc m2 prenajímateľnej plochy, termín dokončenia tretej fázy znie koniec roka 2012.

Administratívny komplex DP sa nachádza priamo oproti obchodnému centru Aupark, ktorého manažment sa nedávno taktiež zaoberal problémom s parkovaním. Na parkoviskách totiž parkovali zamestnanci okolitých administratívnych budov, čo potom sťažovalo prístup návštevníkov.

Preto nedávno prišiel Aupark so zmenou, že podzemné parkoviská a garážový dom sprístupňuje až o 10-tej hodine doobeda. Podľa vedenia centra to prístupnosti parkovacích miest pomohlo.

Zobraziť Penta parkovisko na väčšej mape