Výstavba projektu finišuje, aktuálne je v procese získania kolaudačného rozhodnutia, informuje Gabriel Tóth, hovorca Penty. BCT 2 prinesie prenajímateľnú plochu 14 600 štvorcových metrov, ktorá je už na 98 percent prenajatá.

Do priestorov na Moldavskej ceste sa nasťahujú spoločnosti T-Systems, Deloitte, Colonnade, Dôvera, Mediworx, Mirakl, bude tu reštaurácia Chefparade a kaviareň. Slávnostné otvorenie budovy je plánované na 26. októbra.

Pri tejto príležitosti predstaví Penta pripravovanú tretiu etapu BCT. Podľa G. Tótha prebieha územné konanie na tento projekt. Proces prenájmu spustí developer v novembri tohto roka a dokončenie budovy plánuje v treťom štvrťroku 2019.

Penta dokončuje košické BCT 2, pripravuje aj tretiu fázu

BCT 2 v Košiciach dokončujú Zdroj: Penta Investments

BCT 3 prinesie ďalších 15 500 štvorcových metrov administratívnej plochy na prenájom. Celkový počet parkovacích miest v komplexe sa po jej dokončení zvýši na 922. Z toho 389 stojísk je v parkovacom dome, 428 na teréne a 105 vznikne v podzemnej garáži tretej etapy.

V Košiciach sú aktuálne vo výstavbe alebo príprave aj ďalšie väčšie kancelárske projekty. Rakúsko-nemecký developer Bischoff & Compagnons Property Networks stavia druhú etapu Eco Pointu s 10-tisíc štvorcovými metrami. Česká CTR ponúkne v rámci projektu Business Centre Košice III takmer sedemtisíc štvorcových metrov. Pri Auparku sa začína výstavba dvojičiek Duett Business Residence, kde je v ponuke v prvej veži takmer päťtisíc štvorcových metrov.

Penta patrí medzi trojicu najväčších developerov kancelárií na Slovensku za posledné roky. Po dokončení Digital Parku a Rosumu však má aktuálne vo výstavbe len košický projekt. Pripravované kancelárske veže v rámci bratislavského Sky Parku nemajú známy termín výstavby. Spolu prinesú viac ako 55-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy.

V Košiciach developer stavia aj obytný projekt Nová Terasa. V lete bola dokončená druhá etapa s 216 bytmi a 48 rodinnými domami. Pripravuje sa však už aj tretia fáza. Päť objektov s 225 bytmi a občianskou vybavenosťou by sa mal začať stavať v polovici budúceho roka.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.