V centre Bratislavy sa rozbieha výstavba ďalšej administratívnej budovy. Na križovatke Račianske mýto postaví na mieste terajšieho dreveného bufetu 13-podlažný vežiak developerská spoločnosť I.P.R. Slovakia. Projekt už získal stavebné povolenie a práce majú odštartovať v najbližších dňoch.

I.P.R. začína stavať vežiak Račianske mýto

Budova medzi Radlinského a Mýtnou ulicou má vytvoriť vyše 4 200 štvorcových metrov kancelárskej plochy a viac než 1 100 m2 obchodov na spodných podlažiach. V podzemí má vzniknúť 138 parkovacích miest.

I.P.R. začína stavať vežiak Račianske mýto

Projekt Astoria s podobnou kancelárskou plochou I.P.R. 104086 target=blank>nedávno postavila aj na Hodžovom námestí v centre hlavného mesta. V súčasnosti dokončuje jeho napojenie na podchod pod námestím a plánuje pokračovanie smerom na Staromestskú ulicu. Dokončenie budovy Astorie sa oproti pôvodným plánom 83497 target=blank>výrazne oneskorilo.

I.P.R. začína stavať vežiak Račianske mýto

I.P.R. už 80063 target=blank>dlhšie hovorí aj o prestavbe Hlavnej stanice a Predstaničného námestia v Bratislave na nákupné a administratívne centrum za niekoľko miliárd korún. V súčasnosti však podľa informácií portálu TRENDreality.sk stále hľadá finančných partnerov projektu.

Vizualizácie - I.P.R. Slovakia