V obdĺžniku pri Prístavnej a Súkenníckej ulici majú vyrásť dve výškové budovy s eliptickým pôdorysom s 39 a 16 podlažiami. Prepojené majú byť štvorpodlažnou podnožou s garážami a občianskou vybavenosťou v parteri. Spolu by v nich malo byť 592 bytov.

Zámer má dva varianty s 802 alebo 1 129 parkovacími miestami, podľa toho, či bude súčasťou aj podzemné parkovacie podlažie. Nezastavanú časť pozemku má pokryť verejný park.

Vyššia veža má byť umiestnená pri Prístavnej, druhá pri Pláteníckej ulici. Park má byť na severnej strane pri zástavbe rodinných domov.

V zámere predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie je uvedený termín začiatku výstavby v júli 2016 a dokončenie v januári 2019. Celkové odhadované náklady sú 55 miliónov eur.

Pozemok je však na stránke Koruna Reality stále na predaj. Areál s rozlohou 14 691 m2 ponúka za 9,26 milióna eur bez dane, čiže 756 eur za štvorec aj s DPH. Aktuálny zámer tak môže byť aj prípravou územia pre nového investora.

Koruna Invest spolu s dvomi spoluvlastníkmi pozemkov projekt Klingerka prvýkrát predstavili v roku 2008. Vlastníci pozemkov bližšie pri Košickej ulici, firmy Hotel Tatra a Internationale, patrili podľa v tom čase medializovaných informácií do podnikateľského impéria Lexovcov.

Projekt za 265 miliónov eur chceli začať tri spoločnosti stavať na jar 2009, neskôr sa termín posunul. Haly Gumonu boli zbúrané v auguste 2008. Ministerstvo kultúry a mestská časť Ružinov hovorili o protizákonnom búraní chránenej budovy lisovne.

Pôvodný zámer počítal so 124-tisíc štvorcovými metrami plochy bytov, 44-tisíc štvorcami plochy pre obchod a služby a 40-tisíc štvorcovými metrami kancelárií. Dominantou mali byť 46, 41 a 35-podlažná veža s výškou 157 respektíve 134 metrov a 130 metrov. Projekt mal obsahovať okrem bývania, kancelárií a obchodu aj kongresové centrum a hotel.

Ožíva ďalší megaprojekt? Developer predstavil zmenenú Klingerku

Polyfunkčný komplex Klingerka - mapa súčasného zámeru Zdroj: Koruna Reality