Vypnutá internetová stránka aj profil na sociálnej sieti. Ak ste pred Vianocami plánovali nákup v centre One Fashion Outlet  vo Voderadoch, už nepochodíte. Centrum v tichosti koncom októbra zavreli.

V tichosti zavreli

„Predajňa United Colors of Benetton je od 31. 10. 2018 z dôvodu zatvárania centra One Fashion Outlet zatvorená,“ píše na sociálnej sieti jedna z predajní. Podobne informovali aj ďalšie značky, viaceré z nich ponúkali zákazníkom v posledné dni prevádzky vysoké zľavy.

Nákupné centrum, ktoré v lete samo požiadalo o bankrot, nevydalo žiadne prehlásenie ani oficiálnu informáciu. TREND Reality sa snažil skontaktovať s majiteľmi, no zatiaľ neúspešne. 

Zatvorením centra tak vyvrcholili problémy, ktoré trápili komplex už od otvorenia. Nepomohla ani reštrukturalizácia.

Vo februári 2017 totiž veriteľský výbor schválil ozdravný plán s tým, že prevádzkovateľovi centra dáva rok a pol na to, aby našiel nového investora.

„Prebiehajú intenzívne rokovania s potenciálnymi investormi aj v spolupráci s veriteľmi a najmä financujúcimi bankami a odborným poradcom,“ vysvetľoval vtedy reštrukturalizačný správca Ivany Ikrényi.

V outlete vo Voderadoch už nenakúpite, centrum zatvorili

One Fashion Outlet Voderady Zdroj: Maňo Štrauch

Majitelia vtedy verili, že karta sa obráti. „V spolupráci s KPMG sme oslovili 200 až 250 investorov z celého sveta. Vybraných bolo niekoľko, s ktorými pokračujú rokovania. Oficiálnu ponuku očakávame v druhej polovici marca,“ hovoril vo februári 2017 Matej Kostúr, konateľ vlastníka a prevádzkovateľa One Fashion Outletu.

Nenašli investora

Nový investor sa však nenašiel a tak požiadalo vedenie 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa