Po otvorení piatej fázy na jar 2017 tak bude mať najväčší rakúsky outlet 165 predajní na ploche 36 500 m2. „Okrem populárnych luxusných, dizajnérskych a voľnočasových značiek sme sa zamerali na rozšírenie gastronomickej sekcie,“ hovorí Pieter Van Voorst Vader, riaditeľ McArthurGlen Development.

Vlastník centra, spoločnosť McArthurGlen, investovala v posledných štyroch fázach okolo 150 miliónov eur. „Počas aktuálnej expanzie bude investovaných ďalších 50 miliónov eur,“ dodáva P. Van Voorst Vader.

Podľa manažéra centra Maria Schwanna je outlet najväčším zamestnávateľom v spolkovej krajine Burgenland. Po rozšírení pribudne tristo pracovných miest a počet zamestnancov tak dosiahne 1 600.

V tomto roku už pribudlo viacero nových značiek a od júna sa predĺži otváracia doba od pondelka do štvrtka do 20. hodiny. Centrum tak reaguje na množstvo návštevníkov zo susedných ale aj vzdialenejších krajín. Turisti z krajín mimo Európskej únie tvoria 20 percent návštevníkov.

Outlet v Parndorfe sa rozširuje za 50 miliónov eur

Designer Outlet Parndorf - vizualizácia piatej etapy Zdroj: Designer Outler Parndorf

McArthurGlen spolupracuje s regionálnymi a národnými partnermi v oblasti cestovného ruchu aj zahraničnými cestovnými kanceláriami. Najpočetnejšie skupiny tvoria turisti z Číny, Ruska a Kórey.

Partneri tax-free nákupov zaznamenali vlani zvýšenie obratu o 25 percent. V národných tabuľkách sa tak Designer Outlet Parndorf ocitol na 2. mieste za Viedňou a predbehol aj obľúbené destinácie ako Salzburg a lyžiarske strediská.

V uplynulom fiškálnom roku 2015/16 končiacom sa v marci zaznamenal Designer Outlet Parndorf 4,9 milióna návštevníkov a 11-percentný nárast tržieb. Centrum bolo otvorené v roku 1998 a odvtedy ho navštívilo 48 miliónov zákazníkov.

Skupina McArthurGlen Group je popredným európskym vlastníkom, developerom a prevádzkovateľom outletových centier. V súčasnosti prevádzkuje 22 outletov v deviatich krajinách s celkovou plochou 600-tisíc m2.

V rámci súčasnej expanzie plánuje vybudovať nové centrá vo francúzskom Provence, španielskej Malage, dve centrá v Istanbule, ďalšie v belgickom Gente, nemeckom Remscheide a pri Paríži.