Prvé outletové centrum na Slovensku One Fashion Outlet pri Voderadoch otvorilo pre zákazníkov v predposledný októbrový deň 50 prevádzok.

K nim pribudne v novembri ďalších 12, medzi nimi Puma, Tom Tailor, Benetton, Karrelli, VIP Fashion, Arqueonautas, McGregor, Northface a Jack Wolfskin.

Celkovo je v prvej fáze pripravených 70 obchodných jednotiek na ploche 15-tisíc štvorcových metrov. Podľa projektového manažéra outletu Vladimíra Kozára je na dobrej ceste príchod ďalších značiek. Centrum by malo byť plne obsadené na jar budúceho roku.

Počas prvých piatich dní navštívilo outlet podľa údajov od prevádzkovateľa viac ako 45-tisíc ľudí. Riaditeľka centra Katarína Kuklovská tvrdí, že nájomcovia zaznamenali oveľa lepšie predajné výsledky, ako sa očakávalo. Presné čísla však obchodníci štandardne nezverejňujú.

Outlet otvorí ďalších 12 obchodov

Prví zákazníci One Fashion Outletu Zdroj: Realiz

Zákazníkov v prvé dva dni zaskočilo, že nebola otvorená ani jedna reštauácia. Dôvodom mali byť technické problémy. Outlet preto v druhý deň rozdával občerstvenie zadarmo a do konca týždňa to chcel zákazníkom s účtom z týchto dvoch dní vynahradiť zľavou v reštaurácii.

V. Kozár reagoval aj na medializované vyjadrenia zákazníkov, že ceny v slovenskom outlete sú vyššie ako v rakúskom Parndorfe, kam chodia nakupovať tisíce Slovákov.

„Robíme si dôsledné cenové porovnania a môžem všetkých ubezpečiť, že ceny porovnateľných položiek vo One Fashion Outlet sú na rovnakej úrovni, u niektorých dokonca nižšie ako v okolitých krajinách. Nakoniec, každý ma možnosť preveriť si to osobne,“ hovorí V. Kozár