Rozšírenú časť obchodného centra Galéria v Košiciach minulý týždeň otvorili. Hoci developerská a správcovská spoločnosť Saller avizovala otváranie už na 22. októbra. Celková výmera obchodov po rozšírení o vyše 16-tisíc m2 dosahuje spolu 30-tisíc m2 predajnej plochy.

Investorská spoločnosť v minulosti termín ukončenia výstavby viackrát prehodnotila. Najskôr ho mala sprevádzkovať koncom vlaňajška, neskôr v apríli 2009, potom v septembri alebo v októbri.

Ani v súčasnosti ešte nie sú podľa informácií TRENDreality.sk všetky dokončovacie práce v centre ukončené. Otvorenie však prichádza v najlepšom čase blížiacej sa nákupnej horúčky pred Vianocami.

Medzi nových nájomcov štvorpodlažnej prístavby patria New Yorker, Takko Fashion, Reno, Orsay, Tommy Hilfiger, Exisport, Fann parfumérie či Dráčik. Obnovená bude predajňa Deichmannu. Zábavu a oddych majú poskytnúť detský kútik, multikino, bowlingová herňa a kasíno.

Otvorili rozšírené OC Galéria

Z fastfoodových značiek sú zastúpené Subway, Mr. Kebab a Bongiorno. Veľa priestorov pritom v čase otvárania zívalo prázdnotou, pribúdať by mali postupne. Viacero avizovaných značiek však už svoj zámer prehodnotilo a v centre nebudú.

Saller Group je skupina investorských firiem, ktoré sa zaoberajúci výstavbou, prenájmom a správou komerčných nehnuteľností. V súčasnosti skupina podniká okrem Nemecka aj v ČR, Poľsku, na Slovensku a na Ukrajine. V ČR a SR spravuje zhruba 200-tisíc m2 prenajímateľných plôch.

Na Slovensku pôsobí od roku 2003. Prenajíma obchodné priestory v ôsmich existujúcich či plánovaných obchodných centrách. V Humennom postavila Hypernovu, vo Zvolene centrum pre Kaufland, Jysk a Okay. Podobné prevádzkuje v Hlohovci, kde sú okrem Kauflandu aj Jysk, Takko, Deichmann, či Kik.

Foto - slovakia.kosice.googlepages.com