Zmenu termínu otvorenia novej polyfunkčnej budovy Interpolisu Office Center, ktorá má mať najvyšší štandard v stredoslovenskom krajskom meste, potvrdil projektový manažér Michal Filip Interpolis Office Center. Dôvodom bola situácia súvisiaca s pandémiou koronavírusu a s oneskorenie dodávok stavebného materiálu.

Výstavba modernej budovy s 12 nadzemnými podlažiami a kanceláriami sa realizuje na Partizánskej ceste v Banskej Bystrici a je z dielne Paulíny Hovorka Architekti. Práce na mieste bývalej budovy Coimexu sa začali v roku 2019. Novostavba mala byť prístupná na jeseň tohto roka a poskytnúť prácu 500 až 700 zamestnancom.

ISTRICA, Banská Bystrica
Neprehliadnite

Banskobystrická ISTRICA: Aby mladí neutekali z mesta preč

Nedostatok stavebného materiálu

Na stavbe chýbal predovšetkým hliník, oceľ, rôzne druhy kovov či drevo. Zdražela aj ropa a s tým súvisiaca preprava. „Dochádzalo aj k situáciám, keď dodávatelia neboli schopní dodať už objednaný materiál, čo spôsobil predovšetkým rast cien stavebného materiálu. V niektorých prípadoch zdražel o stovky percent,“ povedal pre TREND M. Filip s tým, že pozmenili harmonogram stavebných prác.

Na snímke zdevastovaný areál a budova SOU dopravné Na Pántoch 7, Bratislava
Neprehliadnite

Na pozemkoch zdevastovaného železničného učilišťa v Bratislave môžu byť nájomné byty

Nájomníci si podľa neho budú môcť vybrať dokončenie interiéru a jeho rozloženie podľa vlastných predstáv. Aj v týchto požiadavkách nastali zmeny, pretože pandémia priniesla so sebou iné štandardy, ako majú vyzerať administratívne priestory po stránke bezpečnosti a ochrany zdravia. Spoločnosť Interpolis tomu prispôsobuje projekt.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa