Spoločnosť Omnia, a.s., plánuje rozšíriť svoje priestory pri rušnej bratislavskej Tomášikovej ulici neďaleko križovatky s Rožňavskou. Chystá sa vystavať deväťpodlažnú administratívnu budovu na zadnej časti svojho pozemku bližšie k Trnavskej ulici smerom k železničnej trati.
V priebehu budúceho roka by mali začať s výstavbou a po plánovanom dokončení v roku 2009 v lokalite pribudne zhruba 12-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov, ktoré bude spoločnosť sama využívať. Celkové náklady na projekt by mali dosiahnuť 331 miliónov korún.
Investor navrhuje budovu v dvoch variantoch. Líšia sa iba usporiadaním parkovacích priestorov. Pri prvom sa počíta s vybudovaním troch podzemných podlaží, ktoré spolu s prízemím pojmú všetky parkovacie miesta. Druhý variant hovorí o vytvorení časti miest v podzemí a prízemí a časti v okolí stavby. Obe možnosti ponúkajú zhodný počet 150 stojísk. Developer považuje variant s povrchovým parkovaním za výhodnejší.
V lokalite je v súčasnosti parkovisko a prízemné garáže, ktoré má stavebník odstrániť. Priestor priamo susedí so súčasným areálom spoločnosti Omnia, ktorý už firme podľa podkladov predložených štátnym orgánom nepostačuje.
Omnia je známa od sedemdesiatych rokov 20. storočia, keď fungovala ako podnik zahraničného obchodu, ktorý sa zaoberal ložiskami. Spoločnosť sa neskôr venovala napríklad obchodu so strojárskymi súčiastkami, bielou technikou a v súčasnosti aj predaju automobilov.
Foto - Omnia