S novou kancelárskou budovou v Starom Meste sa počíta medzi ulicami Školská, Radlinského a Imricha Karvaša. V území s hustou zástavbou je v susedstve napríklad objekt hotela Saffron, oproti sa nachádza Slovenská technická univerzita.

Na riešenom pozemku s rozlohou 4 600 štvorcových metrov sa v súčasnosti nachádzajú stromy, parkovacia plocha s asi 40 miestami a menšie stavby. Jedna z nich je objekt s pamiatkovou hodnotou. Podľa investora súhlasil pamiatkový úrad s jeho odstránením, rozhodnutie vydal vlani v novembri.

Obchody po celom obvode

Spoločnosť Florian Offices na pozemku navrhuje polyfunkčný komplex so šiestimi nadzemnými podlažiami, s vloženým podlažím v parteri – mezanínom a trojpodlažnou podzemnou garážovou časťou s 270 parkovacími miestami.

Objekt je stvárnený jednoduchou, v pôdorysnej polohe v nárožiach jemne zakrivenou, solitérnou hmotou, čo má umocniť jeho celkový elegantný obrys.

V parteri je hmota budovy v rozsahu prvého – druhého nadzemného podlažia mierne vystúpená južným a juhovýchodným smerom (k ulici Radlinského), v časti hmoty i k ulici Školská. „Navrhovaná úprava hmoty a fasády k ulici Školská predstavuje pripomienku k staršej pôvodnej zástavbe v ulici,“ uvádza investor.

V nadzemnej časti vznikne podlahová plocha 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa