Doprava v okolí ružinovskej nemocnice je dlhodobo problematická. Spoločný vjazd do areálu majú prichádzajúce sanitky aj autá, čo by sa malo zmeniť.

Vodiči sa tu zároveň snažia nájsť voľné parkovacie miesta a vyhnúť sa spoplatneným parkoviskám, čo často spôsobuje otáčanie áut a neprehľadné situácie. Niektorí vodiči zároveň porušujú dopravné značenie a parkujú aj v areáli nemocnice, kde je vjazd zakázaný, prípadne na zeleni, za čo dostávajú pokuty od mestskej polície.

Organizáciu statickej dopravy pri nemocnici chce UNB zmeniť. V predloženom návrhu počíta aj so zvýšením počtu parkovacích miest.

Skoro o polovicu vyššia kapacita

Pri ružinovskej nemocnici sú momentálne tri parkoviská s regulovanými vstupmi rampami. Dve spoplatnené parkoviská z Ružinovskej ulice – priamo pred nemocnicou a pri nemocničnej poliklinike – slúžia pre verejnosť, tretie pri zimnom štadióne V. Dzurillu je vyhradené pre zamestnancov nemocnice.

Okolie ružinovskej nemocnice sa zmení, pribudnú tri parkovacie domy

Príjazdová cesta k centrálnemu príjmu pre sanitky Zdroj: TREND Reality

Parkuje sa aj v areáli nemocnice medzi jednotlivými budovami a pred niektorými nemocničnými oddeleniami. Miesta využívajú takisto zamestnanci, ale aj pacienti. Časť je vyhradená pre návštevy vedenia či zásobovanie, no niektorí vodiči značky nerešpektujú a obsadzujú vyhradené plochy vrátane miesta na rampe, kadiaľ prichádzajú sanitky k centrálnemu príjmu.

Súčasná kapacita je 214 miest na najväčšom parkovisku pred poliklinikou, 66 miest je pred nemocnicou a 70 pred štadiónom. Parkoviská bývajú často poloprázdne, vodiči uprednostňujú bezplatné plochy v širšom okolí. V areáli nemocnice je roztrúsených 189 miest, spolu je teda pri nemocnici 539 stojísk.

UNB chce počet miest zvýšiť celkovou úpravou okolia ružinovskej nemocnice, výstavbou parkovacích domov a novou organizáciou v areáli. Dva z parkovacích domov majú vzniknúť

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa