„Reprezentuje architektonické dedičstvo povojnovej modernej architektúry, je jedným z vrcholných diel neskorého modernizmu na Slovensku v jej najexpresívnejšej experimentálnej forme,“ informujú pamiatkári na svojom webe.

Dielo slovenských architektov Štefana Ďurkoviča a Štefana Svetka podľa nich presahuje svojimi kvalitami národný význam. „Ako výnimočné dielo stredoeurópskej moderny bola budova Slovenského rozhlasu publikovaná v renomovaných zahraničných vydavateľstvách a časopisoch,“ uviedli pamiatkari s tým, že kľúčové nahrávacie priestory a koncertná sála v pôvodnom architektonickom riešení sú unikátne v rámci celého Slovenska.

Projekt pre nové sídlo rozhlasu vznikol v roku 1967. Výstavba bola dokončená v roku 1983. Budova Slovenského rozhlasu je dodnes vnímaná ako jeden z neskoromoderných symbolov Bratislavy, pripomínajú pamiatkari.

V roku 2001 sa stala víťazom ankety Stavba storočia v kategórii Občianske stavby. „Vďaka ľahkej čitateľnosti v panoráme mesta sa tento neobyčajne silný architektonický solitér zaraďuje medzi kľúčové prvky urbanizmu,“ dodávajú pamiatkari.