Bratislavské Staré Mesto získalo po dočasnom ubudnutí hotelových kapacít ďalšie. Majiteľ vyše polstoročie starého Hotel Devín po takmer roku dokončil rekonštrukciu a v týchto dňoch opäť otvára štvorhviezdičkové priestory a prijíma rezervácie.

Súčasťou obnovy bola výmena technickej infraštruktúry, premeny interiérov izieb, kúpeľného centra i spoločenských priestorov. „Čo sa týka exteriéru, zaujímavosťou je, že z hľadiska ochrany budovy nemáme právo zasahovať do vonkajšej fasády budovy,“ hovorí Daniel Kulla, obchodný a marketingový riaditeľ. Fasáda sa teda iba čistila.

Ostali zachované aj viaceré historické prvky ako sú čalúnené dvere izieb, či svietidlá. Pre hotelových hostí aj verejnosť bude otvorené aj kúpeľné centrum spolu s kaviarňou a lobby barom.

Hotel ponúka 70 izieb typu Standard, kde prevažujú dvojposteľové. Okrem toho aj 12 Executive izieb, päť Junior apartmánov a tri prezidentské apartmány na najvyššom, piatom poschodí. Cena ubytovania pri niekoľkodňových pobytoch štartuje pod 90 eur za noc.

Obnovený Hotel Devín už otvorili

Devín je známy bohatou históriou, nakoľko funguje už od roku 1954. Autorom projektu je Emil Belluš, súčasná komplexná rekonštrukcia je prvou počas jeho fungovania. Predtým prešiel len menšími zmenami. Pri súčasnej štvorhviezdičkovej konkurencii v metropole bude ťažšie nájsť zákazníkov, hotelov je totiž v Bratislave veľa a pribúdajú ďalšie.

Foto - Hotel Devín