Nový projekt, ktorý nesie pracovný názov Retail park Bardejovská, by mal vyrásť v areáli po bývalom atletickom štadióne Spojov. Územie s rozlohou vyše 36-tisíc štvorcových metrov je aktuálne nevyužívané, s budovami, ktoré sú podľa developera v zlom technickom stave.

Dve veže

Navrhnutý projekt má mať tvar písmena U. Jeho dominantným prvkom je dvojica sedempodlažných polyfunkčných budov pri vstupe do areálu. „Pod obidvomi polyfunkčnými budovami je navrhnuté podzemné parkovanie na jednom podzemnom podlaží. V parteri budov je umiestnený vstupný vestibul s kaviarenským a lobby zázemím. Na druhom až siedmom podlaží sú navrhnute kancelárske priestory,“ píše investor v zámere, ktorý posudzujú úrady.

Polyfunkčné veže spája cez písmeno U komplex piatich samostatne stojacích retailových objektov. Až na dva objekty v rohoch, ktoré majú tri podlažia, je maximálna výška objektov o podlažie nižšia. Strechy komplexu sú navrhnuté ako vegetačné.

Pre 1 600 zamestnancov

Investor neprezradil, aký typ prevádzok bude v centre zastúpený. Celkovo by však malo v retailovej časti vzniknúť 12 559 štvorcových metrov úžitkovej plochy. Ďalších 7 417 štvorcových metrov pribudne v polyfunkčných vežiach.

Obchody i kancelárie, v Košiciach kreslia centrum za 25 miliónov eur

Pozemky, na ktorých má vyrásť projekt Retail park Bardejovská Zdroj: Google Street View

V komplexe by malo nájsť prácu 1 576 zamestnancov. Objekt by malo obsluhovať podzemné parkovisko pre 126 automobilov, ďalších 328 miest má byť umiestnených na povrchu. Kedy by sa malo začať so stavebnými prácami je nateraz otázne. Investor vyčíslil celkový rozpočet na 25 miliónov eur.

Za projektom stojí bratislavská spoločnosť Chrysso. Doteraz nebola mediálne spájaná so žiadnym developerským projektom. Jej majiteľom je pritom rovnomenná spoločnosť registrovaná na Marshallových ostrovoch.