Centrum má prenajímateľnú plochu 5 400 štvorcových metrov a 25 prevádzok. Hlavným nájomcom je Tesco so supermarketom na predajnej ploche 1 200 štvorcových metrov so sortimentom potravín aj oblečenia.

Ďašími ťažiskovými nájomcami sú DM drogerie markt, Operativa Outlet a Pepco. Zvyšok obchodného centra obsadili potraviny Starý otec, lekáreň Sunpharma, novinový stánok Presspoint, nábytok a bytové doplnky Casamia, kvetinárstvo Kulla, kníhkupectvo Lampáš, chovateľské potreby Superzoo, kaviareň, čistiareň, autoumyváreň či kaderníctvo.

Centrum je podľa investorskej spoločnosti IS Properties určené na rýchly denný nákup s dôrazom na doplnkové služby. Profitovať by malo z umiestnenia pri kruhovom objazde, cez ktorý denne prejde viac ako 55-tisíc vozidiel.

„Dali sme si vyhotoviť profesionálny posudok, ktorý potvrdil, že uvedené lokality a celý tranzit nie sú dostatočne obslúžené v sektore tovarov a služieb,“ hovorí projektový manažér OC Vajnoria Filip Matovič.

Obchodné centrum Vajnoria dnes otvára

Obchodné centrum Vajnoria Zdroj: OC Vajnoria

Pri obchodnom centre je parkovisko pre 218 áut. Súčasťou projektu je aj predĺženie cyklotrasy spájajúcej Svätý Jur, Raču a Vajnory. Lokalita okolo starého vajnorského letiska má podľa F. Matoviča veľký potenciál.

„V budúcnosti by vo Vajnoroch mali vybudovať viacúčelovú halu pre extrémne športy a na starom letisku sa počíta s výstavbou bytoviek. Teraz lokalitu vyhľadávajú na voľnočasové aktivity psíčkari, modelári, ľudia tam hrávajú futbal a podobne,“ vysvetľuje.

Investor nákupného centra, spoločnosť Infinity Capital, získala projekt prostredníctvom firmy IS Properties pred poldruha rokom od skupiny Eastfield. Centrum malo byť súčasťou novej mestskej štvrte Nové Vajnory. Eastfield tu plánoval na 80 hektároch investovať stovky miliónov eur do výstavby tisícov bytov, kancelárií a obchodných priestorov.

Infinity Capital sa venuje správe portfólií pre svojich investorov a klientov a zároveň sa venuje vyhľadávaniu oportunistických investícií v širokom spektre aktív.

Obchodné centrum Vajnoria dnes otvára

OC Vajnoria - vizualizácia Zdroj: IS Properties