„Otvorenie centra je naplánované na 22. októbra 2015,“ citujú Podtatranské noviny Katku Chadimovú, lízingovú manažérku z investorskej firmy. Trojpodlažný projekt prinesie celkovo 22-tisíc m2 plôch pre vyše stovku prevádzok a ďalších 420 parkovacích miest.

Niekoľko mesiacov pred otvorením je Forum takmer celé naplnené obchodníkmi, obsadenosť presahuje 70 percent. K skôr ohláseným nájomníkom ako je Tesco, New Yorker, H&M, C&A, Reserved, Lindex, A3 Sport, Salomon, Baťa, John Garfield, Reno, Intersport, Dráčik, Planeo Elektro, Martinus či DM pribudlo fitnes centrum Golem. Má mať tisíc štvorcových metrov.

Obchodné centrum Forum Poprad otvorí v októbri + nové vizualizácie

Forum Poprad - vizualizácie Zdroj: Multi Development

Projekt medzičasom zmenil fasádu a niektoré menšie prvky architektúry, nové je aj logo s naznačením panorámy Vysokých Tatier. Zmenou prešiel i hlavný vstup a pôvodne nakreslená vodná a zelená stena, ktorú nahradí o niečo menej zelene. Vďaka členitému terénu má mať každé podlažie vlastný vchod zvonku.

Generálnym dodávateľom stavby je olomoucká spoločnosť Gemo Holding, ktorá je aj spoluinvestorom. Odhadované náklady na projekt miesto bývalého Prioru na hrane pešej zóny Námestia svätého Egídia dosahujú 50 miliónov eur.

Obchodné centrum Forum Poprad otvorí v októbri + nové vizualizácie

Forum Poprad - vizualizácie Zdroj: Multi Development

Spoločnosť Multi Development, ktorá v Poprade podniká pod hlavičkou firmy Multi Veste Slovakia, kúpila Prior tesne pred krízou v roku 2007 a pôvodne ho plánovala za dva roky prebudovať a zväčšiť.

Neskôr však projekt odložila a až v roku 2010 prišla s pozmeneným zámerom počítajúcim so zbúraním starého nákupného strediska a výstavbou nového na rovnakom mieste. Stavať chce aj v Prešove, tu však plány sťažuje nedávno ohlásený štart Eperie.

Obchodné centrum Forum Poprad otvorí v októbri + nové vizualizácie

Forum Poprad - aktuálny stav Zdroj: Intervalfoto.cz

V Poprade je dnes približne 530 m2 obchodných plôch na tisíc obyvateľov. Na jar otvorili iné obchodné centrum Kriváň nachádzajúce sa v južnej zóne mesta hneď vedľa Maxu. V projekte vznikli aj kancelárske priestory a niekoľko nových parkovacích miest.

Naopak, rozostavaný projekt Horse na ulici Slovenského odboja z dielne bratislavskej firmy BZ Group odložili a termín dokončenia nie je stanovený. Podľa vyjadrenia investora pre TREND Reality nevidí priestor pre tri obchodné centrá rovnakého typu. Počítal aj s bytmi, hotelom a kanceláriami.