V kancelárskej štvrti hlavného mesta sa chystá ďalšia významná porcia administratívnej plochy. Spoločnosť Forum Business Center, a.s., prepojená s HB Reavis Group chystá výstavbu 17-podlažnej kancelárskej budovy s rovnakým názvom.

Forum Business Center plánujú podľa štúdie predloženej štátnym orgánom vedľa mimoúrovňovej križovatky Prievozskej a Bajkalskej ulice v druhom bratislavskom okrese. Má vyrásť na jednohektárovom pozemku namiesto budovy firmy Mramor a súčasnej betonárne stavebnej firmy Alpine Bau.

Nový vežiak na Prievozskej ulici

Komplex v tvare písmena H by mal vytvoriť vyše 38-tisíc štvorcových metrov kancelárií, na prízemí majú byť aj obchody na ploche 2000 m2 a reštaurácie na zhruba 1200 m2. Počíta sa s trojpodlažným podzemným parkoviskom pre 780 áut.

Výstavba sa má začať na jar budúceho roka, dokončenie sa plánuje v marci 2013. Developer si však ohláseným neskorším termínom zrejme necháva rezervu, takéto budovy sa zvyčajne stavajú dva až tri roky. Na výstavbu plánuje vydať dve miliardy korún.

Budova vyrastie v oblasti s najväčšou hustotou administratívnych priestorov, neďaleko stoja prvé bratislavské biznis centrá, budova Prvej stavebnej sporiteľne, SPP a stavia sa 103580>kancelársky komplex firmy Strabag. Lokalita ťaží z výborného prístupu na diaľničný obchvat Bratislavy a vďaka tomu má rýchle spojenie s letiskom a mostmi cez Dunaj, čiže aj hraničnými prechodmi do susedných krajín.

Nový vežiak na Prievozskej ulici

HB Reavis je spolu s J&T najvýznamnejším slovenským developerom kancelárskych budov. Tento rok odovzdal do prevádzky prvé dve etapy City Business Center na Karadžičovej ulici, dokončuje sa aj výstavba Aupark Tower v Petržalke a druhej fázy Apollo Business Center na Prievozskej. HB Reavis rozbehol druhú fázu CBC a kancelárie plánuje aj v najväčšom slovenskom developerskom projekte Twin City na Mlynských nivách.

Vizualizácia - Forum Business Center