Rande s realitou - menu:

Prvé zmienky o projekte v lokalite pomenovanej Nové Pálenisko sú asi osem rokov staré. Ešte v roku 2010 predstavila spoločnosť CZ Invest polyfunkčný projekt s pracovným názvom Dunajské predmestie. Jeho ambíciou bolo do roku 2014 priniesť na trh sedem bytových domov aj menšie dvojpodlažné nákupné centrum s predajnou plochou asi 5 400 štvorcových metrov.

Nová štvrť

Ako sa neskôr ukázalo, plány zastavať pozemok využívaný na poľnohospodárske účely, boli optimistické. S predajom projektu sa začalo až na jar 2016, keď komplex niesol už meno Nový Ružinov. O architektonické stvárnenie sa postaralo štúdio Compass Architekti. V tejto súvislosti sa spomínala aj nápadná podoba s projektom Slnečnice, ktoré kreslilo to isté štúdio.

Projekt má pritom ambíciu v prvej fáze vytvoriť na piatich hektároch 300 bytových jednotiek. Okrem nich má ponuku doplniť 18-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov a ďalších 27-tisíc štvorcových metrov občianskej vybavenosti.

Nový Ružinov zaujme konceptom, ktorému z atraktivity uberá lokalita

Nový Ružinov Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

Developer uvoľnil v marci 2016 do predaja prvých 64 bytov v dvoch budovách s názvami Elizabeth a Landora. Veľkosť bytov v tejto etape dosahovala od 28 až 75 štvorcových metrov pri cenách okolo

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa