Popri zanikaní mnohých slovenských športovísk sa raz za čas objavia aj správy o ich obnovení. V Trnave tento týždeň podpísali memorandum o spolupráci medzi mestom a developerskou skupinou Euromax Slovakia Vladimíra Poóra. Samospráva v súlade so staršími plánmi poskytne pozemky a súkromník za to zrekonštruuje futbalový štadión a postaví nové polyfunkčné centrum.

Ide o štadión Antona Malatinského. Pozemky získala firma City-Arena, a.s., ktorá aj rovnomenný projekt pripravuje. Za to sa zaviazala v hodnote 15 miliónov eur zrekonštruovať športovisko na moderný stánok s kapacitou 19-tisíc miest. Má spĺňať aj technické požiadavky futbalových organizácií UEFA a FIFA.

Okrem toho v ďalších priestoroch postaví polyfunkčný objekt. Developer počíta s dvojpodlažným obchodným centrom na 24 150 štvorcových metroch, 600-sedadlovým multikinom, kanceláriami na ploche 4 150 m2 a prípadne aj 32 apartmánovými bytmi. Tie majú byť čiastočnou alternatívou pôvodne zamýšľaného štvorhviezdičkového hotela s kapacitou 120 postelí.

Nový futbalový štadión v Trnave dostal zelenú

Potreby parkovania má zabezpečiť dvojpodlažné parkovisko s kapacitou 1 150 miest. „Celý komplex bude spĺňať štandardy moderných stavieb vrátane ekologických technológií a energetickej úspornosti,“ sľubuje developer. S prácami na štadióne chcú byť hotoví v roku 2014, pričom športovisko musia skolaudovať ako prvé z celého komplexu.

Nový futbalový štadión v Trnave dostal zelenú

Podobný zámer v minulosti kreslila švajčiarska Hidber Consultants, no neskôr od neho odstúpila. City Arena, a.s., je personálne prepojená so spoločnosťou Euromax Slovakia a má za sebou niekoľko rovnomenných obchodných centier v krajine, niektoré medzičasom už predal. V jej dozornej rade sedí aj V. Poór, ktorý je zároveň jedným z majiteľov futbalového klubu Spartak Trnava.

Nový futbalový štadión v Trnave dostal zelenú

Vizualizácie - City Arena