Nové centrum pre profesionálnych aj rekreačných kanoistov a veslárov má vzniknúť na vodnej ploche Veľký zemník medzi hlavným tokom Dunaja a Jaroveckým ramenom. Popri vyše 47-hektárovej vodnej ploche zaberie zázemie areálu 5,7 hektára na brehu v záplavovom pásme Dunaja.

Umelo vytvorená vodná plocha vznikla pri výstavbe vodného diela Gabčíkovo – Nagymaros. „Už pri samotnom ťažení ako materiálovej jamy sa pôdorys, rozmery a situovanie prispôsobovali pre budúce využitie ako vodnej plochy pre športové účely kanoistiky,“ píše sa v zámere, ktorý posudzujú štátne orgány.

Služby aj vyhliadka

V areáli vzniknú dvojkilometrové vodné dráhy a na severozápadnom okraji športový areál so šiestimi stavebnými objektmi a lodenicou. Poskytne zázemie pre športové zväzy, pretekárov aj návštevníkov. K dispozícii bude aj 198 parkovacích miest na povrchu.

Dominantou areálu bude trojpodlažný cieľový objekt s priestormi pre organizáciu profesionálnych športových podujatí, päťpodlažnou riadiacou vežou rozhodcov a tribúnou pre divákov. V podzemných priestoroch bude hangár na uskladnenie lodí a športového náradia. Na vrchole veže vznikne vyhliadková terasa.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa