Technickú pamiatku Sklad č. 7 dobre vidno pri plavba po Dunaji, nachádza sa pri toku rieky. Historicky spadá k bratislavskému prístavu, bezprostredne za objektom sa v súčasosti nachádza najvýchodnejšia časť Eurovey, ktorá však dostane pokračovanie smerom k Mostu Apollo.

Írsky developer Ballymore, ktorý tu v minulosti realizoval development, pôvodne uvažoval, že takmer storočnú budovu zbúra. Napokon ale sklad zachoval a v rokoch 2006 – 2007 zrekonštruoval.

Pivovari pri Dunaji

Historická budova nemala v súčasnosti stabilné funkčné využitie. Majiteľom je spoločnosť Eurovea 2, spojená s Petrom Korbačkom respektíve developerskou spoločnosť J&T Real Estate (JTRE). Tá v lokalite buduje prvý slovenský mrakodrap, kancelárske budovy a rozširuje nákupné centrum.

Plány s národnou kultúrnou pamiatkou v minulosti jednoznačne JTRE neprezentoval. Vlani si však spoločnosť podala žiadosť o vydanie stavebného povolenia na zmenu dokončenej stavby.

Úrady developer žiadal o zmenu užívania, pričom dominantnou funkciou má byť administratíva. Tá má obsadiť druhé – štvrté nadzemné podlažie, prízemie však bude mať inú funkciu – vyhradené je pre komerčnú gastro prevádzku.

Jej prevádzkovateľom 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa