Projekt s pracovným názvom Rezidencie Biela Púť – Úboč už posudzujú aj úrady. Investor chce stavať v lokalite Úboč, neďaleko Hotela Družba. Zo severnej strany je pozemok ohraničený cestou, zo západnej a čiastočne aj východnej strany susedí s apartmánmi Chopok Jasná, na rovnakej strane je aj les.

Komplex má tvoriť súbor šiestich apartmánových domov a siedmich polyfunkčných objektov. Apartmánové domy majú mať zhodne šesť nadzemných a jedno podzemné podlažie. V každom z nich má byť umiestnených šesť apartmánov. Na prvom až štvrtom podlaží naplánoval investor dvojspálňové jednotky.

„Na jednej strane sa nachádza vstup s kúpeľňou, šatníkom a dvoma spálňami, na druhej strane kuchynský kút s jedálňou a obývacím priestorom,“ opisuje investor. Jednotky na piatom a šiestom podlaží sú riešené ako jednospálňové mezonety. Výnimkou je štvrtý apartmánový blok s nadštandardným trojspálňovým mezonetom.

Komplex dopĺňa sedem jednopodlažných objektov, ktoré ešte nemajú určené využitie. „V budúcnosti môže slúžiť ako reštaurácia, bar, bistro, predajňa či poskytnúť priestor rôznym službám potrebným pre rezidentov a turistov,“ píše investor.

V Nízkych Tatrách kreslia futuristické apartmány za milióny eur

Umiestnenie projektu Rezidencie Biela Púť – Úboč Zdroj: EIA

So stavebnými prácami by v Nízkych Tatrách chceli začať v apríli 2017, stavba by mala byť kolaudovaná v máji 2019. Investor vyčíslil náklady na postavenie celého komplexu na 6,2 milióna eur. Firma, ktorá projekt navrhuje, nedisponuje pozemkami. Sú vo vlastníctve Pozemkového spoločenstva Ploštín a Urbáru Vrbica.

Spoločnosť ABD Jasná je personálne prepojená s cestovnou kanceláriou Liptour. Už v júni minulého roka predstavila projekt Rezidencie Otupné, ktorý je taktiež situovaný v Jasnej.

Jasná v poslednom období prechádza postupnou modernizáciou a pribúdajú v nej nové projekty. Už o niekoľko týždňov otvorí v lokalite spoločnosť Tatry Mountain Resorts zrekonštruovaný Hotel Pošta. Päťhviezdičkový komplex pripravuje aj spoločnosť Damian Jasná. So stavebnými prácami chce začať už túto jar.