Výstavba modernej koncovej Nemocnice novej generácie (NNG) Bory v Bratislave napreduje. Svet zdravia, ktorý prevádzkuje sieť 17 nemocníc na Slovensku, začal s jej výstavbou v roku 2018. Karty však zamiešala stavbárom celosvetová pandémia kononavírusu, a tak je otvorenie naplánované na január 2023.

Ide o budovu s viacerými krídlami s piatimi podlažiami s heliportom na streche v susedstve rezidenčných projektov, parkoviska a nákupného centra Bory Mall. Jej celková plocha je 53-tisíc štvorcových metrov. Stavba nemocnice prináša na západ Bratislavy veľmi potrebnú zdravotnícku funkciu, ktorá osloví omnoho väčší počet obyvateľov aj z ďalších mestských častí a slovenských miest, pretože ide o koncovú nemocnicu siete.

Čo sa skrýva za stenami

Budova budúcej nemocnice zvonka upúta záujemcu z diaľky a návštevníka priamo na stavbe svojou rozlohou a majestátnosťou. Až pri pohľade na množstvo naskladaného stavebného materiálu a už inštalovaných rozvodov si človek uvedomí, čo všetko sa skrýva pod zdanlivo jednoduchými stenami nemocnice a pod stropmi izieb pre pacientov, pôrodných izieb, operačných sál, nemocničných chodieb či centrálneho príjmu. Koľko sklenených tabúľ bude napríklad treba inštalovať, aby mali sestry prehľad o dianí na oddelení. Tí menej trénovaní na rýchly pohyb hore dolu po schodoch by isto počas prehliadky ocenili výťah. Treba si však počkať, pestovať kondíciu a pozorne hľadieť pod nohy, kým bude v budove naplno fungovať plánovaných osem výťahov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa