Práce na modernej koncovej Nemocnici novej generácie (NNG) Bory v Bratislave pokračujú. V súčasnosti je rozpracovaná už na 65 percent.

Svet zdravia, ktorý je súčasťou nadnárodného holdingu Penta Hospitals International, ju začal stavať v roku 2018 s ambíciou sprevádzkovať ju v roku 2023.

Fasáda a strechy sú zrealizované a ťažisko prác sa presunulo do interiéru budovy s piatimi podlažiami a 53-tisíc m2 plochy, kde súbežne napredujú všetky stavebné a technické profesie.

Spúšťajú kúrenie po etapách

„Ukončujeme zalievanie podláh, výstavbu sadrokartónových priečok a vo vybraných častiach sa spúšťa kúrenie do prevádzky tak, aby bolo možné pokračovať v prácach aj počas zimy,“ uviedol pre TREND senior projektový manažér Nemocnice Bory Vladimír Kumičák s tým, že nedávno skolaudovali spevnené plochy a komunikácie.

Vo vysokom štádiu rozpracovanosti sú v budove nemocnice všetky technické inštalácie či vzduchotechnika. Špecifickou profesiou, kde sa pracuje na plné obrátky, je výstavba centrálnych operačných sál. Podľa informácií zo stránky nemocnice, počet operačných sál má byť 14 plus jedna hybridná operačná sála.

Personálna riaditeľka nemocnice Jana Palenčárová o nábore personálu povedala, že aktuálne obsadzujú najmä manažérske a seniorné miesta. Na budúci rok sa budú venovať najmä pozíciám neatestovaných lekárov, sestrám a ostatnému zdravotníckemu personálu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa