Rozširovanie Pharos Parku je avizované už dlhšie, aktuálna zmena plánov sa týka pozemkov, ktoré sú bližšie k diaľnici a zo severu susedia so samostatnými predajňami Sconto, Bauhaus a Decathlon.

Na tomto mieste avizoval už skôr vlastník pozemkov ucelenú administratívnu časť, s ktorou naďalej počíta, no v o niečo menšom rozsahu ako prezentoval pôvodne. Jeden z kancelárskych objektov v projekte ubudol a namiesto neho tu má vyrásť spomínané zábavné centrum.

Požiadavka trhu

Podľa opisu zmeny v dokumentácii pre územné rozhodnutie sa dá tento krok investora chápať ako snaha o zatraktívnenie celého projektu. „Realizácia zmeny prispeje k zvýšeniu atraktivity a návštevnosti územia,“ píše majiteľ Pharosu s tým, že zohľadňuje nové požiadavky trhu a dopyt.

„Účelom zmeny navrhovanej činnosti je realizácia nového zábavného centra v zóne Pharos s cieľom rozšírenia prvkov občianskej vybavenosti orientovaných pre širokú verejnosť a návštevníkov lokality,“ približuje spoločnosť Pharos Development, ktorej patria aj pozemky.

Namiesto viacpodlažnej administratívnej budovy s prvkami polyfunkcie v parteri tak v bezprostrednom susedstve predajne Sconto vznikne

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa